REKLAMA

Cupra Ateca – znamy polską cenę

Cupra Ateca to pierwszy model hiszpańskiej marki, wydzielonej ze struktur Seata. Poznaliśmy właśnie cenę rasowego SUV-a.

Cupra Ateca - Poznań Motor Show 2018 Auto Motor i Sport
Cupra Ateca - Poznań Motor Show 2018, fot. Michał Szymaczek
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 86 900 PLN
Dostępne nadwozia: kombi-5
SPRAWDŹ OFERTY

Przypomnijmy na początek, że Seat utworzył oddzielną, sportową markę Cupra. Znaczkiem Cupra będą sygnowane wszystkie sportowe modele marki. Pierwszym samochodem z nowym logo jest Cupra Ateca, który jeszcze w tym roku wyjedzie na polskie drogi.

Do napędu Cupry Ateca służy silnik 2.0 TSI o mocy 300 KM i momencie obrotowym 380 Nm, współpracujący z nową 7-stopniową skrzynią biegów DSG. Przekładnię ulepszono dla bardziej sportowego charakteru i większej płynności zmiany biegów.

Cupra Ateca może rozwinąć prędkość maksymalną 245 km/h, a na osiągnięcie 100 km/h potrzebuje zaledwie 5,4 sekundy. Pomaga w tym system napędu na cztery koła 4Drive, który analizuje warunki drogowe w czasie rzeczywistym, prędkość samochodu, prędkość każdego koła, pozycję kierownicy, styl jazdy lub aktualny tryb, żeby natychmiast dostarczyć potrzebną moc do odpowiednich kół.

REKLAMA

REKLAMA

Cupra Ateca - Poznań Motor Show 2018 Auto Motor i Sport
Cupra Ateca - Poznań Motor Show 2018, fot. Michał Szymaczek

Napęd 4Drive jest zoptymalizowany pod kątem współpracy ze wszystkimi trybami jazdy: normalnym, sportowym, indywidualnym, śniegowym, terenowym i oczywiście z trybem Cupra. Po wybraniu trybu Cupra silnik przestawia się w tryb jazdy torowej – auto staje się dynamiczniejsze, a ustawienie adaptacyjnego zawieszenia nadaje pojazdowi agresywny, sportowy charakter.

Jeśli chodzi o wygląd, to obok modelu Cupra Ateca trudno będzie przejść obojętnie. Na grillu pojawiło się logo Cupra, zaś w dolnej części osłony – matowy, aluminiowy napis Cupra. Poniżej znajduje się specjalnie zaprojektowany zderzak.

Detale wykończone są w błyszczącej czerni: relingi dachowe, lusterka boczne, ramy okienne, listwy boczne, koła, przednia maskownica, przednie i tylne dyfuzory, a także spoilery, które otaczają tylne okno.

REKLAMA

Cupra Ateca Materiały prasowe
Cupra Ateca

Potężne czarne zaciski hamulcowe, sportowy tylny zderzak, miedziane logo Cupra na bagażniku, cztery rury wydechowe na krawędzi tylnego dyfuzora i ekskluzywne 19-calowe obręcze kół ze stopów cynku z logo Cupra dodają rasowego charakteru.

W kabinie panele drzwiowe auta obite są Alcantarą, zaś progi drzwi ozdobione podświetlanym napisem Cupra. Fotele są również tapicerowane Alcantarą, w kolorze czarnym z szarymi szwami, z efektem nawiązującym do włókna węglowego. Szare szwy można także znaleźć na sportowej skórzanej kierownicy i gałce dźwigni zmiany biegów.

Jeszcze w tym roku pierwsi polscy dealerzy otworzą w swoich salonach przestrzeń przeznaczoną dla marki Cupra, a na drogi wyjadą pierwsze modele Cupra Ateca. Ich ceny zaczynają się od 191 900 złotych.

Zobacz także: 370 koni mechanicznych w nowym Seacie Leonie - znamy cenę

Zobacz także:

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ

REKLAMA

REKLAMA