Cupra Formentor VZ5 Taiga Grey – wyjątkowe 999 sztuk

Taiga Grey to nowa, ściśle limitowana wersja najmocniejszego modelu Cupry – Formentora VZ5. Powstanie zaledwie 999 egzemplarzy tego samochodu.

Cupra Formentor VZ5 Taiga fot. materiały prasowe
Cupra Formentor VZ5 Taiga
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 127 800 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Cupra Formentor VZ5, najmocniejszy model hiszpańskiego producenta, doczekał się swojej limitowanej wersji. VZ5 Taiga Grey właśnie wchodzi w fazę produkcyjną. Powstanie zaledwie 999 sztuk tego wyjątkowego crossovera, a każda z nich będzie opatrzona wygrawerowanym laserowo numerem egzemplarza.

Cupra Formentor VZ5 – najszybsza w gamie

W trzecią rocznicę powstania hiszpańskiej marki Cupra zaprezentowała model VZ5, najmocniejszą jak dotąd wersję Formentora. Limitowana wersja napędzana jest, znanym choćby z Audi RS3, 2,5-litrowym silnikiem TSI o mocy 390 KM i maksymalnym momencie obrotowym 480 Nm. W połączeniu z siedmiobiegową, dwusprzęgłową skrzynią DSG samochód rozpędza się od 0 do 100 km/h już w 4,2 sekundy. Inżynierowie Cupry przewidzieli w wersji VZ5 dodatkowe rozwiązania, jak choćby zastosowanie adaptacyjnego podwozia DCC, progresywnego wspomagania kierownicy i napędu na cztery koła.

Cupra Formentor VZ5 Taigafot. materiały prasowe
Cupra Formentor VZ5 Taiga

VZ5 Taiga Grey – zaledwie 999 egzemplarzy

Jak na flagowy model przystało, Formentor VZ5 zyskał teraz limitowaną edycję VZ5 Taiga, która pozwoli wyróżnić się na drodze, a dodatkowo zainwestować pieniądze dzięki ścisłemu ograniczeniu wielkości serii. Unikalny kolor o nazwie Taiga Grey został zaprojektowany specjalnie dla tej limitowanej wersji. Kolor nadwozia dopasowano przy tym do elementów wnętrza pojazdu, w tym tapicerki Dinamica Black i foteli z brązowej skóry Nappa.

Charakter samochodu jest dodatkowo wzmacniany przez matrycowe światła LED, które są teraz standardowym wyposażeniem modelu Cupra Formentor VZ5. W połączeniu z przednią kamerą samochodu matrycowy system LED może dynamicznie regulować rozsył światła, pozwalając na jazdę z włączonymi światłami drogowymi przez cały czas, bez oślepiania innych użytkowników drogi.

Cupra Formentor VZ5 Taigafot. materiały prasowe
Cupra Formentor VZ5 Taiga

Na koniec dodajmy, że każda Cupra Formentor VZ5 Taiga Grey będzie zawierała numer pojazdu wygrawerowany laserowo na panelu drzwi, co ma podkreślać wyjątkowy charakter pojazdu i zaznaczyć jego miejsce w historii marki. Produkcja wersji VZ5 Taiga Grey rozpoczyna się w tym tygodniu w zakładach marki Martorell.

Zobacz również:
REKLAMA