REKLAMA

Cupra Leon o mocy 300 KM już w Polsce

Cupra Leon z topowym napędem o mocy 300 KM wchodzi do sprzedaży w Polsce, dołączając do 245-konnej hybrydy plug-in. Znamy już ceny hiszpańskiego hot-hatcha.

Cupra Leon fot. materiały prasowe
Cupra Leon

Cupra Leon to pięciodrzwiowy hatchback, do tej pory dostępny jedynie w 245-konnej wersji hybrydowej z napędem PHEV, a teraz także w bardziej sportowym wariancie, ukierunkowanym na osiągi. Cupra Leon, o której mowa, jest bowiem oferowana z 2-litrowym silnikiem TSI o mocy 300 KM, połączonym z automatyczną 7-biegową skrzynią DSG.

REKLAMA

Dołącz do nas na facebooku i bądź na bieżąco z motoryzacyjnymi newsami!

Przekłada się to na przyspieszenie od 0 do 100 km/h w zaledwie 5,9 sekundy oraz prędkość maksymalną 250 km/h. Model dostępny jest w cenie od 157 300 zł lub miesięcznej racie od 784 zł netto.

Cupra Leon w wyposażeniu seryjnym kusi m.in.:

  • pełnym oświetleniem LED,
  • sportowym zawieszeniem,
  • fotelami kubełkowymi,
  • systemem bezkluczykowego dostępu,
  • oświetleniem ambientowym.

W modelu przewidziano również szereg systemów bezpieczeństwa i wirtualnych asystentów, takich jak proaktywny tempomat z funkcją dostosowania prędkości jazdy do znaków drogowych i danych nawigacji, asystent aktywnego utrzymania pasa ruchu Lane Assist Plus czy asystent jazdy w korku.

Zamów e-wydanie magazynu "auto motor i sport" - teraz o 30% taniej!

Dla przypomnienia, obecna w cenniku Cupra Leon e-Hybrid, czyli hybryda typu plug-in, oferująca moc systemową 245 KM i przyspieszenie do „setki” w 6,7 sekundy, wyceniona jest na niemal identyczną kwotę 157 900 złotych, przy miesięcznej racie od 2152 zł netto. W zamian za słabsze osiągi Cupra Leon e-Hybrid oferuje jednak możliwość jazdy w trybie elektrycznym na dystansie do około 60 km (wg WLTP).

Cupra Leon wypada nieco taniej niż bliźniaczy konstrukcyjnie Volkswagen Golf, który w wersji GTE, z tym samym 245-konnym napędem hybrydowym plug-in, kosztuje od 171 790 zł (w obecnej promocji 167 790 zł), natomiast za kwotę, jaką wyłożyć trzeba na Cuprę Leona – czy to 300-konną, czy 245-konną hybrydę – dostaniemy co najwyżej Volkswagena Golfa GTI z 245-konnym silnikiem benzynowym.

Dodajmy, że 300-konna Cupra Leon ma napęd na koła przednie, natomiast wciąż czekamy na wprowadzenie do sprzedaży i podanie cen wariantu kombi - Cupra Leon Sportstourer - w której oprócz mocy 310 KM otrzymamy także napęd na cztery koła. W przypadku 320-konnego topowego Golfa R mówimy o kwocie blisko 200 tys. złotych. Ile kosztować będzie 310-konny Leon? Okaże się niebawem.

zobacz galerię

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA