Cupra Leon z nowymi silnikami – znamy ceny

Cupra rozszerza gamę napędów. Teraz silniki e-Hybrid dostępne są w obu wersjach nadwozia Leona, a Cupra Leon Sportstourer ma moc aż 310 KM.

Cupra Leon Materiały prasowe
Cupra Leon

Cupra Leon e-Hybrid 204 KM

Cupra Leon e-Hybrid łączy 1,4-litrowy silnik benzynowy TSI o mocy 150 KM z jednostką elektrycznym o mocy 115 KM. Źródłem energii jest akumulator litowo-jonowy o pojemności 13 kWh. Samochód zapewnia moc 204 KM i 350 Nm momentu obrotowego. W połączeniu z dwusprzęgłową skrzynią DSG Cupra Leon e-Hybrid rozpędza się od 0 do 100 km/godz. w zaledwie 7,5 sekundy i osiąga prędkość maksymalną 220 km/h. Zgodnie z oficjalnym cyklem testowym WLTP zasięg napędu elektrycznego wynosi 63 km. Akumulator można naładować do pełna w 3,5 godziny przy wykorzystaniu urządzenia typu Wallbox 3,6 kW lub w około 5 godzin z domowego gniazdka 230V.

REKLAMA

Po wprowadzeniu nowych wariantów e-Hybrid Cupra w swojej ofercie posiada aż 6 modeli typu plug-in: po dwie wersje Cupry Leona hatchback, Leona Sportstourera oraz Formentora (204 KM i 245 KM).

Zamów e-wydanie magazynu "auto motor i sport" - teraz o 30% taniej!

Dołącz do nas na facebooku i bądź na bieżąco z motoryzacyjnymi newsami!

Cupra Leon 300 KM

Hiszpański producent przygotował również wariant dla klientów preferujących napęd tradycyjny. Na linii produkcyjnej właśnie rozpoczęto montaż Cupry Leona z czterocylindrowym, turbodoładowanym 2-litrowym silnikiem z bezpośrednim wtryskiem. Dla zapewnienia najlepszych osiągów, został on połączony z siedmiobiegową automatyczną skrzynią DSG. Przekłada się to na moc 300 KM i 400 Nm momentu obrotowego przekazywanego na przednie koła. Cupra Leon w tej wersji osiągnie 100 km/godz. już w 5,7 sekundy, a prędkość maksymalna została elektronicznie ograniczona do 250 km/godz.

Za odpowiednią przyczepność Leona odpowiada nowych mechanizm różnicowy o ograniczonym poślizgu (VAQ), który zapewnia kontrolę nad pojazdem podczas energicznej jazdy. Mechanizm rozdziela moment obrotowy pomiędzy przednia koła za pomocą elektronicznie sterowanego sprzęgła.

Cena tego wariantu zaczyna się od 157 300 złotych.

Cupra Leon Sportstourer 310 KM 4Drive

Topowa wersja Cupry Leona również dostała dodatkowy zastrzyk mocy, wraz z wprowadzeniem 2-litrowego silnika TSI z bezpośrednim wtryskiem o mocy 310 KM. W połączeniu z siedmiobiegową, dwusprzęgłową skrzynią DSG i napędem na cztery koła, samochód osiąga 100 km/h w 4,9 sekundy oraz prędkość maksymalną ograniczoną do 250 km/godz.

Cena flagowej Cupry Leon Sportstourer startuje od 179 164 złotych.

zobacz galerię

Komentarze

 (1)
ZOBACZ KOMENTARZE
REKLAMA