Cupra Urbanrebel Concept – mały, elektryczny, sportowy

Nie jest tajemnicą, że Volkswagen, Skoda czy Cupra szykują kolejne premiery elektrycznych aut i że jedną z nich będzie miejskie auto. Teraz wiemy, jak wyglądać będzie ten model w wydaniu Cupry.

Cupra Urbanrebel Concept fot. materiały prasowe
Cupra Urbanrebel Concept

Cupra UrbanRebel to wciąż model koncepcyjny, ale wiele nam już mówiący o tym, jaki będzie najnowszy elektryczny samochód w gamie marek Grupy Volkswagen. Swoje 4-metrowe miejskie auta elektryczne szykują już także Skoda czy Volkswagen, ale to Cupra jako pierwsza pokazała wersję bliską produkcyjnej. Na razie wciąż jest to jednak koncept. Zobaczmy, czego dowiedzieliśmy po dzisiejszej premierze.

REKLAMA

Cupra Urbanrebel Conceptfot. materiały prasowe
Cupra Urbanrebel Concept

Cupra Urbanrebel – wymiary i napęd

Samochód jest oparty na platformie MEB Small, dla miejskich aut elektrycznych, a napędzane będą jego przednie koła. Cupra przewiduje, że silnik elektryczny generować będzie moc do 172 kW, czyli 234 KM, a to zapewni iście sportowe osiągi, niespotykane raczej w tej klasie samochodów. Mówimy bowiem o przyspieszeniu od 0 do 100 km/h w czasie zaledwie 6,9 sekundy. Jak na miejskie auto przystało, elektryczna Cupra Urbanrebel ma być przy tym dość oszczędna, bo jedno tankowanie wystarczy na pokonanie do 440 km.

Nie znamy jednak na tym etapie szczegółów związanych z ilością energii gromadzonej w akumulatorach, a także wielu innych danych, ale trzeba pamiętać, że premiera produkcyjnej wersji elektrycznej miejskiej Cupry planowana jest dopiero na okolice roku 2025. A do tego czasu wiele się jeszcze zmieni i rozwinie, jeśli chodzi o stosowane technologie gromadzenia i wykorzystywania energii.

Cupra Urbanrebel Conceptfot. materiały prasowe
Cupra Urbanrebel Concept

Prezentowany koncept ma 4036 mm długości i 1576 mm wysokości. Spory jest przy tym rozstaw osi, bo ten sięga 2600 mm. W typowy dla aut elektrycznych sposób pozwala to na wygospodarowanie sporej ilości miejsca w kabinie. O tym jednak przekonamy się dopiero, kiedy będziemy mogli samochód zobaczyć na żywo, dotknąć i do niego wsiąść. Przeglądając materiały prasowe zwróciliśmy uwagę na jeszcze jedną rzecz, bo producent podaje, jakoby prześwit wynosić miał aż 218 mm. Czy to pomyłka, czy może ten sportowo stylizowany miejski model rzeczywiście ma być pogromcą krawężników w "miejskiej dżungli"?

Cupra Urbanrebel Conceptfot. materiały prasowe
Cupra Urbanrebel Concept

W oczekiwaniu na więcej informacji, a także premierę kolejnych modeli elektrycznych Grupy Volkswagen, zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć, gdzie zajrzeć można także do wnętrza, ponoć inspirowanego szeroko pojętym gamingiem (grami komputerowymi i profesjonalnym sprzętem do nich potrzebnym). Przy okazji dodamy tylko, że za stylistykę wspomnianych miejskich „elektryków” Skody czy Volkswagena odpowiadać mają także designerzy Seata, co zwiastować może powiew świeżości. Volkswagen zaś zajmuje się dostarczeniem technologii, w tym napędu, a także platformy MEB Small.

REKLAMA