Cupra będzie elektryczna, Seat hybrydowy

Koniec rasowego brzmienia sportowych modeli Cupry. Od 2030 roku ta hiszpańska marka przestawi się całkowicie na napęd elektryczny.

Cupra UrbanRebel Concept materiały prasowe
Cupra UrbanRebel Concept

Na targach IAA Mobility w Monachium szefowie sportowej marki Cupra zapowiedzieli, że w ciągu kilku najbliższych kilku lat oferować będą wyłącznie pojazdy w pełni zelektryfikowane. Ogłoszenie tej informacji miało miejsce podczas prezentacji nowego koncepcyjnego modelu marki – Cupra UrbanRebel Concept.

Cupra UrbanRebel Concept materiały prasowe
Cupra UrbanRebel Concept

Cupra pojawiła się na targach IAA Mobility w Monachium, aby przedstawić wizję elektrycznej przyszłości marki. Najnowszy samochód koncepcyjny, Cupra UrbanRebel Concept, po raz pierwszy zaprezentowano publiczności podczas przedpremierowego otwarcia nowego studia Cupra City Garage w Monachium.

Zamów e-wydanie magazynu "auto motor i sport" - teraz o 30% taniej!

Dołącz do nas na facebooku i bądź na bieżąco z motoryzacyjnymi newsami!

Mamy ambicję, aby do 2030 roku Cupra stała się marką w pełni zelektryfikowaną. W tym roku wprowadzamy na rynek model Cupra Born. W 2024 roku pojawi się Cupra Tavascan, a następnie przyjdzie czas Cupry UrbanRebel, nowej interpretacji niewielkiego, bezemisyjnego miejskiego samochodu – powiedział Wayne Griffiths, dyrektor generalny Cupra.

Cupra całkowicie skupi się na elektryfikacji, podczas gdy Seat oferować będzie auta z napędem hybrydowym i wysokowydajnymi silnikami spalinowymi. Będziemy uważnie śledzili stosunek klientów do samochodów elektrycznych oraz rozwój infrastruktury w Europie – dodaje Griffiths, ujawniając plany obu hiszpańskich marek na najbliższe lata.

REKLAMA

Cupra UrbanRebel i Born

Pokazana w Monachium koncepcja nowego modelu UrbanRebel to zapowiedź wersji drogowej miejskiego samochodu elektrycznego, która jednocześnie wyznaczać ma nową drogę firmy w zakresie elektryfikacji i technologii. Niewielki miejski samochód elektryczny będzie stanowił strategiczny filar firmy.

Cupra Bornfot. materiały prasowe
Cupra Born

Obecnie w gamie Cupry znajdziemy samochody z napędem spalinowym oraz hybrydowym typu plug-in, ale w drodze jest już w pełni elektryczny model Cupra Born, bazujący na Volkswagenie ID.3. Wśród jednostek napędowych znajdą się tu propozycje zarówno dla klientów preferujących spokojniejszą jazdę (150 KM i 8,9 s do setki), jak i tych o sportowym zacięciu (231 KM, 6,6 s do setki).

Cupra tak naprawdę rozpoczęła już produkcję swojego pierwszego w pełni elektrycznego samochodu (Cupra Born) w fabryce w Zwickau w Niemczech.

Cupra Bornfot. materiały prasowe
Cupra Born

Cupra Born to również impuls do transformacji firmy i początek elektrycznej ofensywy produktowej marki. Dzięki Bornowi chcemy zwiększyć udział Cupry w sprzedaży Seata do 20 proc. Nowy model Cupry będzie dostępny na rynku od listopada, a jego sprzedażowa premiera została wpisana w nową strategię dystrybucji – stwierdził Griffiths.

zobacz galerię

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA