[ X ]

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu), wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych na zasadach wskazanych w "Polityce prywatności"

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
5.0

Cupra e-Racer - elektryczna wyścigówka

Seat oficjalnie uruchomił sportową markę Cupra kilka dni temu. Na salonie w Genewie światło dzienne ujrzy elektryczny samochód wyścigowy Cupra e-Racer.

Cupra e-Racer Cupra e-Racer

Cupra prezentuje wyścigowy model e-Racer, który jest zapowiedzią przyszłości sportów motorowych. A przyszłość ta, przynajmniej według Cupry, stoi pod znakiem elektryczności.

Już sama nazwa prototypu wskazuje na użycie silnika elektrycznego, a dokładnie czterech motorów. Zasilany bateriami wyścigowy e-Racer ma dysponować mocą 402 koni mechanicznych, z możliwością chwilowego zwiększenia jej do potężnych 670 KM.

Moc przenoszona jest na tylną oś, a rozkład masy pomiędzy przednią i tylną osią to 40:60. W wyścigowym Leonie TCR z 350-konnym silnikiem 2.0 rozkład masy jest odwrotny, a napędzane są koła przednie.

REKLAMA

Cupra e-Racer Cupra e-Racer

Zaprezentowany tuż przed Genewą samochód Cupra e-Racer określany jest mianem samochodu prawdziwie sportowego, "pierwszego w pełni elektrycznego, wyścigowego samochodu turystycznego na świecie".

Zeroemisyjny e-Racer pojawi się obok Cupry TCR - auta opartego na Seacie Leonie, mającego w tym sezonie wystartować w wyścigach serii TCR. Model e-Racer jest jednak znacznie bardziej agresywny z wyglądu.

REKLAMA

Cupra e-Racer Cupra e-Racer

Potężne zderzaki ze zintegrowanymi spoilerami, nowa maska i grill, szerokie nadkola czy ogromne skrzydło tylnego spoilera to elementy, które zdradzają potencjał samochodu. Nie mogło zabraknąć klatki bezpieczeństwa czy kubełkowych foteli.

Samochód zobaczymy już za parę dni, podczas salonu samochodowego w Genewie. Na stoisku Cupra e-Racer stanie obok 300-konnej Cupry Ateca.

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 191 900 PLN
Dostępne nadwozia: kombi-5
SPRAWDŹ OFERTY

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij