REKLAMA

Cupra el-Born – Elektryzuje miedziowymi dodatkami

Cupra el-Born, czyli VW ID.3 w rasowym hiszpańskim przebraniu pojawi się na rynku w 2021 roku, ale już możemy ocenić jej wygląd.

Cupra el-Born Cupra el-Born

Firma nie ujawniła jeszcze szczegółowych danych technicznych, ale wiadomo, że Cupra el-Born będzie miała akumulatory o pojemności 77 kWh i silnik elektryczny napędzający tylne koła. Dzięki dużym bateriom zasięg ma wynosić 500 km, a szybkie 30-minutowe ładowanie będzie pozwalało na pokonanie 260 km.

Cupra el-Born

Cupra el-Born – 2,9 s, ale nie do setki

Wiadomo też, że Cupra el-Born będzie zdolna rozpędzać się do 50 km/h w czasie 2.9 s, ale nie wiadomo jak szybko dobije do setki. Cupra obiecuje również, że ich najnowsze elektryczne auto będzie dostarczać podczas jazdy sportowych wrażeń. Wynika to nie tylko z faktu zastosowania napędu na tylne koła i nisko umieszczonego środka ciężkości, ale również starannie dopracowanego zawieszenia z regulowanymi amortyzatorami.

REKLAMA

Cupra el-Born – łatwo dostrzec koligacje

Cupra el-Born

Sylwetka Cupry el-Born nawiązuje do VW ID.3, ale stylizacja jest zdecydowanie bardziej agresywna. Cupra wyróżnia się również dodatkami w kolorze miedzi, który ostatnio staje się modny nie tylko w branży samochodowej. Trzeba przyznać, że tym pomysłem Cupra trafiła w dziesiątkę i bez dwóch zdań łatwo wyróżni się z tłumu samochodów na ulicy.
Podobieństwa do VW można znaleźć również we wnętrzu, ale w Cuprze panuje zdecydowanie bardziej sportowa atmosfera.
Cupra el-Born ma być dowodem na to, że osiągi i elektryfikacja idą w parze.
Nowy samochód elektrycznym ma być produkowany w niemieckiej fabryce z Zwickau, która ostatnio ogłosiła, że przestawia się na produkcje wyłącznie samochodów elektrycznych. W tym samym miejscu będzie powstawał również VW ID.3.

Zamów e-wydanie magazynu "auto motor i sport" - teraz o 30% taniej!

Dołącz do nas na facebooku i bądź na bieżąco z motoryzacyjnymi newsami!

Zobacz także:

zobacz galerię

Komentarze

 (1)
ZOBACZ KOMENTARZE
REKLAMA