REKLAMA

Cupra nową marką Seata

Zgodnie z tym, co pisaliśmy już w sierpniu zeszłego roku, Seat utworzył oddzielną, sportową markę Cupra. Znaczkiem Cupra będą sygnowane wszystkie sportowe modele marki.

Cupra - logo
Cupra - logo
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 63 900 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Seat oficjalnie wprowadza markę Cupra i prezentuje jej logotyp, zgodny z tym, o czym pisaliśmy kilka miesięcy temu

Jam podaje producent, "Cupra zawsze była najwyższą formą wyrazu sportowego stylu Seata i nadszedł czas, by Cupra zyskała własną duszę, DNA i tożsamość jako osobna marka." Dlatego też wszystkie nowe samochody Cupra będą nosiły własne logo.

Nowa marka zadebiutuje oficjalnie podczas prezentacji zaplanowanej na 22 lutego, a pierwsze modele Cupra zostaną pokazane szerokiej publiczności na początku marca, podczas salonu samochodowego w Genewie. Póki co uruchomiono stronę internetową www.cupraofficial.com.

REKLAMA

REKLAMA

Cupra - logo
Cupra - logo

W tej chwili właściwie jedynym modelem Cupra jest Leon, który rywalizuje na rynku m.in. z Golfem R i dzieli z nim silnik, a także wiele podzespołów. Pod jego maską pracuje 2-litrowe TSI, które generuje moc 300 KM, a w limitowanej edycji Leon Cupra R nawet 310 KM.

W niedalekiej przyszłości z logo Cupra pojawić się ma SUV Ateca, który ma być napędzany tym samym silnikiem, co Leon Cupra. Dalej ma to być kompaktowy SUV, którego nazwy jeszcze nie znamy, a która będzie wybrana spośród czterech propozycji: Alboran, Aranda, Avilo lub Tarraco.

REKLAMA

Cupra - logo
Cupra - logo

Ale to jeszcze nie wszystko, bo poza nowym znaczkiem, Seat zastrzegł w zeszłym roku również trzy nazwy, które były już kiedyś używane, w odniesieniu do koncepcyjnych modeli Seata. Mowa o "tanecznych" nazwach Tango, Salsa oraz Bolero. Więcej o nich pisaliśmy w materiale "Seat Cupra ma nowe logo".

Co więcej, Seat planuje wprowadzenie w niedalekiej przyszłości sportowych modeli spod znaku Cupra, które napędzane będą silnikiem elektrycznym, co potwierdził Matthias Robe z działu badań i rozwoju Seata, w wywiadzie dla Auto Express. Robi się coraz ciekawiej, prawda?

Komentarze

 (2)
ZOBACZ KOMENTARZE

REKLAMA

REKLAMA