Cupra prezentuje nowego SUV-a

Marka Cupra powstała rok temu i istnieje jako niemal samodzielny producent. Z tej okazji Hiszpanie pokażą koncepcyjnego SUV-a.

Koncepcyjny SUV Cupry Materiały prasowe
Koncepcyjny SUV Cupry

Cupra Terramar czy Formentor? Na razie koncept

Mija rok odkąd Cupra zyskała własną tożsamość i stała się niezależną marką. Z tej okazji hiszpański producent zaprezentuje pierwszy pojazd koncepcyjny, który wyznaczy kierunek, w jakim marka będzie podążać.

Prezentacja modelu została zaplanowana na 22 lutego. Wtedy to poznamy samochód, który ma łączyć w sobie oryginalny i świeży design, będąc jednocześnie zapowiedzią sportowych wrażeń z jazdy. Z pierwszych doniesień wiemy, że może nazywać się Terramar albo Formentor, ale to też okaże się już za dwa dni.

Pierwszym modelem, który zapoczątkował erę marki Cupra, był SUV Cupra Ateca. Teraz, w pierwsze urodziny marki, poznamy pierwszy koncepcyjny samochód zaprojektowany w całości jako Cupra.

– Ten projekt jest syntezą tego, co wyraża sobą Cupra. Unikalny styl i wyrazista linia pojazdu w połączeniu z osiągami pokazują wielką energię, dzięki której chcemy i możemy rozwijać nową generację samochodów – mówi o modelu Wayne Griffiths, dyrektor marki Cupra.

Zobacz także: Cupra Ateca - polskie ceny

REKLAMA

Koncepcyjny SUV Cupry Materiały prasowe
Koncepcyjny SUV Cupry

Koncepcyjny SUV Cupry - wygląd

Na pierwszym opublikowanym zdjęciu widzimy tył SUV-a z charakterystyczną świetlną listwą biegnącą przez całą szerokość pojazdu, po bokach przechodzącą w czterokątny kształt schowany w kloszach lamp. Podobne rozwiązanie znamy z pierwszego SUV-a Seata – modelu Tarraco.

W przeciwieństwie jednak do Seata Tarraco, nowy SUV Cupry wygląda bardziej rasowo i dynamicznie. Szeroka dolna część nadwozia oraz opadająca linia dachu dodają sportowego charakteru.

Nie mamy zdjęcia przodu auta, ale przypomnijmy, że we wrześniu 2018 roku z dokumentów firmowych Cupry wyciekła fotografia SUV-a (na zdjęciu powyżej), którym może być właśnie ten sam, co na świeżym, oficjalnym zdjęciu. Kształt tyłu i linia dachu odpowiadają temu, co widać na obu zdjęciach.

Co pod maską SUV-a Cupry?

Co znajdziemy pod maską? To również jest póki co obiektem spekulacji. Może to być 2-litrowe turbo o mocy 300 KM z modelu Cupra Ateca. Mówi się też o mocnym dieslu, który napędza Skodę Kodiaq RS – 240-konnym, 2-litrowym, wysokoprężnym twin turbo o momencie obrotowym 500 Nm.

Wyjaśnienia doczekamy się już niebawem, bo oficjalna prezentacja koncepcyjnego SUV-a Cupry zaplanowana jest na 22 lutego. Później auto zobaczymy na salonie samochodowym w Genewie.

Zobacz także: szukasz samochodu? Tu znajdziesz najlepsze oferty

Komentarze

 (2)
ZOBACZ KOMENTARZE
REKLAMA