REKLAMA

Cupra w Polsce - lista salonów

Najnowsza hiszpańska marka chce na dobre zadomowić się w Polsce, w tym celu już w tym roku zostaną otwarte pierwsze punkty sprzedaży.

Cupra Ateca
Cupra Ateca

Cupra to nazwa, która dotąd pojawiała się na karoseriach najszybszych modeli Seata. Nazwa ta jest połączeniem słów "Cup" i "Racing" i znana jest od 2000 roku, kiedy to na rynku zadebiutował Seat Ibiza Cupra. Do tej pory modelami, które otrzymywały takie oznaczenie była właśnie Ibiza oraz Leon, który w swojej topowej wersji ST 4x4 ma silnik 2.0 TSI o mocy 300 KM. Wszystko zmieniło się 22 lutego tego roku, kiedy to Cupra stała się osobną marką, z własnym logo (to skrzyżowany wzór z reflektorów modeli marki przypominający groźny plemienny tatuaż), pierwszym modelem seryjnym (Cupra Ateca), a od teraz także z nowymi punktami sprzedaży.

Samochody marki Cupra można zamawiać i serwisować w każdym salonie Seata, jednak tylko w specjalnych showroomach będzie możliwość dogłębnego poznania samochodu, rozmowy z ekspertami marki i jazdy próbnej. Te obiekty będą przylegały do salonów marki Seat. Pierwszy etap rozwoju punktów sprzedaży marki zakłada stworzenie 5 placówek. W listopadzie tego roku ruszą ekspozycje w czterech salonach: Reiski w Bydgoszczy, Motorpol we Wrocławiu, Auto-Gazda w Bielsku-Białej, Dynamica Jawornik niedaleko Krakowa. Lokalizacja piątego salonu, który powstanie w tym roku nie jest jeszcze znana.

Samochody marki Cupra zadebiutowały w Polsce 5 kwietnia podczas salonu samochodowego w Poznaniu. Pierwszym zaprezentowanym modelem była Cupra Ateca, która jest jednocześnie pierwszym usportowionym SUV-em marki. Samochód ten ma 300-konny turbodoładowany silnik, napęd na cztery koła i dwusprzęgłową przekładnią biegów z łopatkami przy kierownicy. Osiągi? Cupra Acteca przyspiesza do setki w 5,4 sekundy i rozpędza się maksymalnie do 245 km/h.

Ciekawostką jest, że Cupra zbudowała także samochód wyścigowy - Cupra e-Racer. To samochód elektryczny, który jest pierwszym modelem klasy E TCR, ta ma ruszyć w 2019 roku. Samochód ma mieć akumulator o pojemności 65 kWh, a silnik elektryczny będzie osiągał maksymalnie nawet 500 KM, co pozwoli na sprint do setki w 3,2 sekundy!

REKLAMA

 

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA