[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ

Cupra w Polsce - lista salonów

Najnowsza hiszpańska marka chce na dobre zadomowić się w Polsce, w tym celu już w tym roku zostaną otwarte pierwsze punkty sprzedaży.

Cupra Ateca Cupra Ateca

Cupra to nazwa, która dotąd pojawiała się na karoseriach najszybszych modeli Seata. Nazwa ta jest połączeniem słów "Cup" i "Racing" i znana jest od 2000 roku, kiedy to na rynku zadebiutował Seat Ibiza Cupra. Do tej pory modelami, które otrzymywały takie oznaczenie była właśnie Ibiza oraz Leon, który w swojej topowej wersji ST 4x4 ma silnik 2.0 TSI o mocy 300 KM. Wszystko zmieniło się 22 lutego tego roku, kiedy to Cupra stała się osobną marką, z własnym logo (to skrzyżowany wzór z reflektorów modeli marki przypominający groźny plemienny tatuaż), pierwszym modelem seryjnym (Cupra Ateca), a od teraz także z nowymi punktami sprzedaży.

Samochody marki Cupra można zamawiać i serwisować w każdym salonie Seata, jednak tylko w specjalnych showroomach będzie możliwość dogłębnego poznania samochodu, rozmowy z ekspertami marki i jazdy próbnej. Te obiekty będą przylegały do salonów marki Seat. Pierwszy etap rozwoju punktów sprzedaży marki zakłada stworzenie 5 placówek. W listopadzie tego roku ruszą ekspozycje w czterech salonach: Reiski w Bydgoszczy, Motorpol we Wrocławiu, Auto-Gazda w Bielsku-Białej, Dynamica Jawornik niedaleko Krakowa. Lokalizacja piątego salonu, który powstanie w tym roku nie jest jeszcze znana.

Samochody marki Cupra zadebiutowały w Polsce 5 kwietnia podczas salonu samochodowego w Poznaniu. Pierwszym zaprezentowanym modelem była Cupra Ateca, która jest jednocześnie pierwszym usportowionym SUV-em marki. Samochód ten ma 300-konny turbodoładowany silnik, napęd na cztery koła i dwusprzęgłową przekładnią biegów z łopatkami przy kierownicy. Osiągi? Cupra Acteca przyspiesza do setki w 5,4 sekundy i rozpędza się maksymalnie do 245 km/h.

Ciekawostką jest, że Cupra zbudowała także samochód wyścigowy - Cupra e-Racer. To samochód elektryczny, który jest pierwszym modelem klasy E TCR, ta ma ruszyć w 2019 roku. Samochód ma mieć akumulator o pojemności 65 kWh, a silnik elektryczny będzie osiągał maksymalnie nawet 500 KM, co pozwoli na sprint do setki w 3,2 sekundy!

REKLAMA

 

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij