Ćwierć miliona Opli Astra z polskiej fabryki

Ćwierć miliona egzemplarzy Opli Astra zjechało już z taśm montażowych polskich zakładów w Gliwicach. Jubileuszowy samochód trafi do klienta w Polsce.

Opel Astra nr 250000
Opel Astra nr 250000
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 82 900 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5, kombi-5
SPRAWDŹ OFERTY

W zakładzie produkcyjnym Opla w Gliwicach z taśmy produkcyjnej zjechał 250-tysięczny egzemplarz montowanego tam Opla Astry w wersji hatchback. Jubileuszowy egzemplarz został pomalowany czerwonym lakierem.

REKLAMA

Opel Astra nr 250 000 napędza turbodoładowany silnik benzynowy 1,4 l ECOTEC Direct Injection Turbo o mocy 150 KM i maksymalnym momencie obrotowym do 245 Nm, dostępnym przy 2000-4000 obr./min. Samochód ten został zamówiony przez polskiego klienta.

- Dzisiejszy dzień jest kolejnym etapem historii linii modelowej Astry w naszym gliwickim zakładzie, gdzie od prawie dwudziestu lat produkowane są kolejne generacje tego popularnego wśród klientów modelu Opla - powiedział Andrzej Korpak, dyrektor generalny gliwickiego zakładu Opla w Polsce. 

Opel Astra obecnej generacji, od momentu swojej premiery w 2015 roku, zdobył międzynarodowe uznanie w postaci ponad 450 000 zamówień złożonych na Astrę przez klientów z całej Europy. Montowany m.in. w Gliwicach kompakt zdobył też prestiżowy tytuł europejskiego Samochodu Roku 2016.

Przypomnijmy, że zakład produkcyjny Opla jest jednym z największych pracodawców w regionie i jednym z największych eksporterów w Polsce. Kolejne generacje modelu Astra są produkowane w gliwickim zakładzie od prawie dwudziestu lat.

Zobacz także:
REKLAMA