Czarna strzała Brabusa

Brabus Bullit Black Arrow
Brabus Bullit Black Arrow
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 99 100 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5, sedan-4
SPRAWDŹ OFERTY

Brabus - jeden z wielu tunerów Mercedesa - ceniony jest równie wysoko, co "przydworne" AMG. Salon genewski to szansa na przypomnienie światu o projekcie ultraszybkiej, luksusowej, przybranej w matową czerń limuzynie. W poprzednim roku debiutował Brabus Bullit V12, w tym na salony wjeżdża Brabus Bullit Black Arrow - maszyna zdolna wzbudzić emocje i rozpalić serca nie tylko miłośników motoryzacji.

Podstawą do zbudowania takiego ściganta jest obecna wersja klasy C. Aby nikt nie narzekał na niedobór mocy, pod maskę wciśnięto potężny 12-cylindrowy silnik o mocy 730 koni mechanicznych i maksymalnym momencie obrotowym 1100 Nm (oryginalnie osiągane 1320 Nm zostało ograniczone elektronicznie).

Zapewnia on przyspieszenie od 0 do 100 km/h w 3,9 s. 200 km/h pojawia się na liczniku po 10,49 s, a bariera 300 km/h pęka po zaledwie 24,5 s! Co ciekawe, wbrew teraźniejszej modzie, prędkość maksymalna nie została ograniczona i Bullit Black Arrow może pędzić nawet 360 km/h, co zapewne zostanie jeszcze sprawdzona podczas testu prędkości na Torze Nardo.

W silniku do kosza poszły oryginalne tłoki i korbowody, zastosowano nowy, bardziej wydajny intercooler. Moc i moment przenoszone są na tylne koła poprzez 5-biegową automatyczną skrzynię biegów. Aby takie pokłady siły, jakie generuje motor, nie "szły w gwizdek", mechanizm różnicowy posiada 40-procentową blokadę.

Bullita dopracowywano w tunelu aerodynamicznym. Przednie wloty powietrza zapewniają optymalne chłodzenie silnikowi i hamulcom, opór powietrza jest niwelowany przez tylny, 3-częściowy spoiler i zintegrowany dyfuzor. Potężne 19-calowe felgi mogą być obute w opony Yokohamy lub Pirelli. Za hamowanie odpowiadają tarcze hamulcowe o średnicy 380 mm (przód) i 360 mm (tył).

Wnętrze wykończono wyłącznie materiałami najwyższej jakości. Skóra, aluminium i karbon udanie łączą sport z luksusem. Cena "czarnej strzały" to 350 000 euro.

Źródło: Brabus

Zobacz również:
REKLAMA