Czas na MOTOCYKLEXPO

MOTOCYKLEXPO
MOTOCYKLEXPO

To największa taka impreza w Polsce. W ubiegłym roku Motocyklexpo odwiedziło 16 tysięcy osób zapoznając się z ofertą ponad 100 wystawców. W tym roku targowa ekspozycja będzie jeszcze bogatsza, a wiele firm przygotowało specjalne atrakcje. Np. na 350 metrach interaktywnego stoiska Yamahy zobaczymy min. model YZR-M1, na którym w zespole Fiat Yamaha Team w 2007 roku ścigał się Valentino Rossi. Będzie wystawiona również R1 z polskim malowaniem - Fiat Yamaha Cup. Dla miłośników techniki przygotowano przekrój modelu YZF-R6 stanowiący doskonały przykład finezji japońskich inżynierów. Zwolenników innego rodzaju wyścigów zainteresuje Supermoto WR250X, a na miłośników bezdroży oczekuje nowy WR250R. Do tego miasteczko skuterowe i bogata oferta quadów Yamahy.

Endurowcy odnajdą wiele interesujących maszyn także na stoisku BMW, np.: F650 GS - miejski motocykl dla początkujących, czy lekki F800 GS. Z pewnością atrakcję stanowi też cięższy ale nader przyjazny w prowadzeniu R1200 GS. Na fanów bardziej ekstremalnej jazdy oczekiwać będzie sportowe enduro BMW G 450 X.

Motocyklistom, dla których równie istoty jak parametry techniczne jest design, polecić można Cagive MITO SP525. Firma ta obecnie znajduje się pod zarządem MV Agusta. Należy zatem oczekiwać dwóch nowych modeli tej legendarnej marki - MV Agusta BRUTALE: R989 i RR1078 oraz F4 RR1078.

Inne włoskie maszyny zaprezentuje Keeway, np.: Benelli BX 449 Cross, Benelli 899 S,
czy Café Race. A jeśli do tego dodamy obecność maszyn Ducati, miłośnicy technologii i designu z pewnością będą ukontentowani.

Suzuki zaprezentuje swoje najnowsze, budzące respekt monstrum B-King, mające wiele wspólnego z legendarną już Hayabusą, której najnowszy model (z jeszcze większym i mocniejszym silnikiem) zostanie również zaprezentowany. Podobnie jak najnowszy, potężny King Quad 750.

Na fanów Hondy będzie oczekiwać min. najnowsza FIREBLADE CBR 1000RR - szybsza i łatwiejsza w prowadzeniu, z elektronicznie sterowanym amortyzatorem skrętu, mniejszą masą i obniżonym środkiem ciężkości. DN-01 to nowy Cruiser z automatyczną skrzynią biegów i futurystyczną sylwetką, redefiniujący dotychczasowy styl jazdy motocyklem.

Naked CB 1000R oferuje niesamowite osiągi oraz lekkość i łatwość prowadzenia - to bestia klasy Super Sport o pojemności 1000 ccm. Ostro ukształtowana sylwetka nadwozia oraz pięknie "wyrzeźbione" mechaniczne części motocykla dają fascynujący efekt. Na off roadowców oczekiwać będzie Honda XL700 Transalp napędzana zupełnie nowym silnikiem V-Twin z wtryskiem paliwa.

Atrakcyjną ofertę zaprezentuje KTM. RC8 producent określa jako urzeczywistnione marzenie. "Nasze wyobrażenia i pragnienia dotyczące prawdziwego Superbike KTM udało nam się zrealizować właśnie w tym projekcie. Innowacyjna konstrukcja, liczne rozwiązania, które wyznaczają nowe standardy w produkcji Superbike'ów". Pojawią się także nowe modele LC4: Duke, SMC oraz Enduro - to zupełnie nowe maszyny, zasilane lekkim i nowoczesnym silnikiem o pojemności 690 cm3. Optymalna pod względem wagi i wytrzymałości konstrukcja, sprawia, iż te maszyny są zawsze "Ready to Race".

Warto odwiedzić stoisko Kawasaki i zobaczyć najnowszą linię motocykli tej marki. Zwolennikom klasycznych, co jednak nie oznacza, że nie nowoczesnych maszyn polecamy legendarne Triumphy wystawiane przez Inter Motors.

Wymienione maszyny to zaledwie niewielki zwiastun tego, co będziemy mogli podziwiać podczas targów Motocyklexpo. Poza tym mnóstwo innych atrakcji, jak chociażby konkurs Custom Bike, polegający na wyborze najpiękniejszej maszyny spośród tworzonych przez firmy zajmujące się tuningiem i budową indywidualnych egzemplarzy motocykli. Nie mniej interesująco zapowiada się ekspozycja zabytkowych motocykli przygotowana przez muzeum w Otrębusach.

Informacja prasowa

Zobacz również:
REKLAMA