Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]
PODZIEL SIĘOCEŃ

Czerń i biel - Audi A5 3.0 TDI po tuningu

Audi A5 3.0 TDI Senner Tuning Audi A5 3.0 TDI Senner Tuning

Inżynierowie Senner Tuning na początku skupili się na poprawie aerodynamiki auta i redukcji jego wagi. I tak zainstalowali, wykonane z włókna węglowego, spoiler przedni, obudowy lusterek oraz nowy tylny zderzak, wykończony u dołu czarnym pasem. Ponadto, firma użyła nowych diód LED oraz wykonanego z nierdzewnej stali układu wydechowego z czterema końcówkami. Koszt przeróbek to 3377 euro.

Moda na połączenie białej barwy lakieru z czarnymi felgami nie ustaje, dlatego Senner Tuning w ogromne wnęki kół wpasował cztery, pomalowane na czarno, felgi aluminiowe ASA GT1 o rozmiarach 9x20 z przodu oraz 10,5x20 z tyłu. Na nich spoczywają opony Vredestein ultra Sessanta XL. Aby poprawić prowadzenie A5, tuner zainstalował kompletne, regulowane zawieszenie firmy Bilstein. Koszt tych przeróbek to kolejne 4600 euro.

Prezentowane Audi napędza 3-litrowy silnik TDI, seryjnie produkujący moc 240 koni mechanicznych. Ale w tej jednostce napędowej drzemią ogromne możliwości, co już nie raz udowodnili inni tunerzy. Senner Tuning zmienił układ sterujący jej pracą oraz dodał sportowy filtr powietrza, dzięki czemu moc A-piątki wzrosła do 300 koni mechanicznych, a moment obrotowy - do 600 Nm. Prędkość maksymalna prezentowanego auta jest ograniczona elektronicznie do 280 km/h. Przeróbki silnika to wydatek kolejnych 1649 euro.

We wnętrzu można sobie zażyczyć wykończenie w srebrnym karbonie na konsoli środkowej, wokół panelu zegarów oraz na panelach drzwiowych. I w taki sposób pozbyć się 1690 euro... Ale kto powiedział, że tuning jest tani?

 

zobacz galerię

Zobacz także:
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 160 100 PLN
Dostępne nadwozia: cabrio-2, coupe-2, hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Komentarze

 
 

Wypełnij to pole:

  • avatar
    zgłoś
    Audi A5 to auto, które po wyjeździe z fabryki, szczególnie z pakietem S-line, prezentuje się bardzo dobrze. Ale zawsze znajdą się tacy, którym to nie wystarcza. Oto oferta dla nich - A-piątka od Senner Tuning.
    auto motor i sport, 2009-06-10 11:57:38
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij