Czerwony kluczyk w Volvo

W Dodge`u pozwala na odblokowanie 707 KM maksymalnej mocy w modelach Charger i Challenger Hellcat. W przypadku szwedzkiej marki oznacza to zupełnie coś innego.

Czerwony kluczyk Volvo Volvo
Czerwony kluczyk Volvo
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 222 900 PLN
Dostępne nadwozia: sedan-4
SPRAWDŹ OFERTY

Specjalny, czerwony kluczyk będzie dostępny w modelach takich jak S90, V90 oraz XC90. Gdy tylko pojawi się w kabinie samochodu, oprogramowanie sterujące nałoży szereg ograniczeń. Prędkość maksymalna zostanie zmniejszona do 120 km/h, adaptacyjny tempomat zadba o utrzymanie maksymalnego dystansu pomiędzy autami, a użytkownicy nie będą mogli ustawić głośności radia powyżej ustalonej wcześniej wartości.

Na dodatek "Red Key" automatycznie aktywuje wszystkie systemy bezpieczeństwa, takie jak asystent rozpoznawania znaków drogowych, martwego pola, pasa ruchu, ostrzegania o kolizji. Wszystko w celu zapewnienia najwyższego poziomu bezpieczeństwa oraz kilka innych rozwiązań.

Taki kluczyk przyda się szczególnie, gdy użyczamy samochód lokajowi, mechanikowi lub młodemu kierowcy. Przedstawiciele szwedzkiej marki tłumaczą, że przekazywanie kluczyków w ręce osób trzecich wiąże się z pewnego rodzaju lękiem. Czerwony kluczyk powstał z myślą o osobach, które często auta innym, a samo rozwiązanie wymusi na kierowcy bardziej rozważną jazdę.

Taka opcja będzie dostępna jako wyposażenie opcjonalne za kwotę rzędu 550-600 złotych. W egzemplarzach wyprodukowanych po 2017 roku będzie możliwe dodatkowe ustawienie maksymalnej prędkości od 50 do 250 km/h.

Zobacz także:
REKLAMA