Cztery razy Passat

Już w październiku premiera nowego VW Passata. Oto jak będą wyglądały różne odmiany najpopularniejszego u nas modelu średniej klasy.  

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 115 890 PLN
Dostępne nadwozia: kombi-5, sedan-4
SPRAWDŹ OFERTY

VW Passat
Debiut na salonie samochodowym w Paryżu, potem wchodzi do sprzedaży. Nowy model nie będzie dłuższy od obecnego Passata (4,77 m), za to o 7 cm wzrośnie rozstaw osi, czyli z tyłu powinno być więcej miejsca. Wygląd auta zmieni się choćby dlatego, że będzie ono szersze i niższe, a zwisy nadwozia staną się krótsze. VW pracuje nad systemem automatycznego parkowania (bez udziału kierowcy), smartfonem można by z kolei wydać Passatowi polecenie, by z parkingu podjechał na miejsce, w którym czeka na niego kierowca.

VW Passat Variant
Passat kombi nowej generacji stanie się praktyczniejszy – będzie miał jeszcze pojemniejszy bagażnik niż obecna wersja (603 l), a kanapę z tyłu da się przesuwać. Cztery kamery będą obserwować otoczenie wokół auta, tzw. Trailer-Assist ma dbać o stabilność ciągniętej przyczepy.

Volkswagen CC
CC to czterodrzwiowy sedan stworzony na bazie Passata, którego nadwozie ma wygląd coupé. Nowy CC będzie o 100 kg lżejszy od poprzedniego, co sprawi, że będzie zużywał mniej paliwa, a jego silniki spełnią normę emisji spalin Euro 6. Znak charakterystyczny to wąskie światła zintegrowane z „grillem”, LED-owe – za dopłatą. Za ekstra pieniądze można też będzie zamówić wyświetlacz najważniejszych parametrów jazdy „przed przednią szybą”, czyli tzw. head-up. We wnętrzu znajdą się cyfrowe wskaźniki, do radia kierowca podłączy smartfona, a wykończenie kabiny stanie się bardziej eleganckie.

Volkswagen CC Shooting Brake
Jeszcze nie postanowiono czy Passat CC w wersji Shooting Brake rzeczywiście ujrzy światło dzienne, ale jeśli tak się stanie, to nie wcześniej niż w 2016 roku.

Zobacz także:
REKLAMA