Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]
PODZIEL SIĘOCEŃ
3.0

Cztery samochody autonomiczne stłuczone

Od września ubiegłego roku w Kalifornii miały miejsce już cztery wypadki z udziałem samodzielnie jeżdżących pojazdów.

Autonomiczne Audi SQ5

Samochodów autonomicznych (wyręczających kierowcę) przybywa i na ulicach pojawia się ich coraz więcej, a przynajmniej w Stanach Zjednoczonych, na Starym Kontynencie musimy na nie jeszcze poczekać, głównie ze względów infrastrukturalnych.

W Kalifornii od początku września ubiegłego roku uszkodzono już cztery takie pojazdy. Trzy z nich to autonomiczne Lexusy RX, testowane przez Googla. Czwarty pojazd pochodzi od firmy Delphi i jest nim Audi SQ5.

Wszystkie samochody uległy małym stłuczkom przy prędkości poniżej 20 km/h, z czego dwa auta jechały w trybie autonomicznym, a pozostałe prowadził kierowca. Na szczęście, w wyniku zdarzenia nikt nie ucierpiał.

W Kalifornii oficjalnie jeździ już 48 autonomicznych pojazdów. W każdym z nich musi jechać asekuracyjnie kierowca awaryjny. Wszystkie auta muszą mieć polisę ubezpieczeniową pokrywającą do 6,3 mln dolarów strat.

Komentarze

 
 

Wypełnij to pole:

  • avatar
    zgłoś
    <p>Samochody autonomiczne jeżdżą już w niektórych krajach. Pojawia się ich coraz więcej i, niestety stłuczek z ich udziałem. Ostatnio miały miejsce cztery.</p><br /><br /><a href="/wydarzenia/Cztery-samochody-autonomiczne-stluczone,19733,1">Zobacz artykuł</a>
    auto motor i sport, 2015-05-12 15:32:20
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij