Czwarte otwarcie - Kia Lotos Cup 2009

Kia Lotos Cup
Kia Lotos Cup
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 40 990 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Wbrew dotychczasowej praktyce markowe wyścigi w czwartym sezonie zamiast zamierać, dynamicznie się rozwijają. Po raz czwarty na torach pojawią się najmniejsze wyścigówki - Kia Picanto -  a po raz drugi w barwnym korowodzie przemykać będą Kia pro_cee`dy.

Prestiżowa rywalizacja o tytuły mistrzów Polski i cenne nagrody rzeczowe lub finansowe odbywa się dzięki wsparciu sponsorów i pomocy mediów. Wielkie przedsięwzięcie logistyczne i organizacyjne pod nazwą Kia LOTOS Cup nie byłoby możliwe bez udziału sponsorów: LOTOS Oil, Dynamic, Pirelli i Alcar.

Regularne relacje ukazywać się będą w portalu Onet.pl oraz stacjach TVN Turbo i Sportklub, dzięki czemu liczne grono kibiców będzie mogło niemal na bieżąco śledzić wydarzenia z kolejnych odsłon rywalizacji o markowe puchary w samochodach Kia pro_cee`d i Kia Picanto.

W tegorocznej edycji obowiązują niemal identyczne regulaminy techniczne i sportowe, jak w latach ubiegłych. W końcowej klasyfikacji liczyć się będą rezultaty wszystkich rund, w sezonie rozegranych zostanie 12 wyścigów, po dwa w każdej rundzie.

Kalendarz wyścigowy Kia LOTOS Cup 2009:

8-10.05.2009 - Hungaroring, Węgry
29-31.05.2009 - Poznań
19.-21.6.2009 - Hockenheim, Niemcy
7-9.08.2009 - Most, Czechy
11-13.09.2009 - Poznań
16-18.10.2009 - Brno, Czechy

Przed pierwszą rundą udział w wyścigach cee`d LOTOS Cup zadeklarowało 22 kierowców, w tej stawce jest jedna pani. W Picanto do rywalizacji stanie około 30 kierowców, w tym trzy panie.

Najlepsi kierowcy kolejnych wyścigów za miejsca od 1. do 15. otrzymywać będą nagrody finansowe, zwycięzcy obu pucharów otrzymają samochody - w cee'd LOTOS Cup przewidziano za I miejsce samochód KIA cee'd, za II miejsce 30 tys. złotych lub nagrodę  rzeczową o takiej wartości; za III miejsce - 15 tys. złotych lub nagrodę rzeczową o takiej wartości.

W Picanto LOTOS Cup również finansowo nagradzani będą kierowcy zajmujący miejsca od 1. do 15., a najlepsi w końcowej klasyfikacji otrzymają za I miejsce samochód KIA Picanto, za II miejsce 20 tys. złotych lub nagrodę rzeczową o takiej wartości i za III miejsce - 10 tys. złotych lub nagrodę rzeczową o takiej wartości.

Przed pierwszą rundą wyścigów z cyklu Kia LOTOS Cup Wojciech Szyszko, dyrektor zarządzający Kia Motors Polska powiedział - "Przystępujemy do czwartej edycji wyścigowych pucharów firmowanych przez markę KIA w szczególnie trudnej sytuacji kryzysu gospodarczego. Zawirowanie na rynkach finansowych i nieuzasadnione sytuacją ekonomiczną zmiany kursów walut sprawiają, że kontynuacja naszego sportowego przedsięwzięcia wymaga wielkiej determinacji i znacznie większego wysiłku niż poprzednie edycje. Uznaliśmy, że dotychczasowe sukcesy serii wyścigów Kia LOTOS Cup i wielkie nadzieje, jakie wiążą z tą rywalizacją zawodnicy stanowią dla nas zobowiązanie do kontynuacji przedsięwzięcia. Pomimo trudności jedziemy dalej, i wbrew kryzysowi, jedziemy szybciej."

 

REKLAMA

zobacz galerię

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA