REKLAMA

Czy Kopecky wygra Rajd Polski?

Po ubiegłorocznym sukcesie w Rajdzie Polski, Skoda Motorsport postawiła na aktualnego lidera Mistrzostw Europy. Jan Kopecky, zwycięzca Rajdu Barum mówi, że nasz kraj to raj.

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 51 500 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Otwierający listę zgłoszeń do 70. Rajdu Polski Jan Kopecky i Pavel Dresler zdominowali tegoroczne Rajdowe Samochodowe Mistrzostwa Europy (ERC). Czeski team pokazuje wprost perfekcyjną formę.

REKLAMA

Załoga rywalizująca Skodą Fabią S2000 w sześciu startach, zanotowała pięć wygranych i jedną drugą lokatę. Jej ostatni sukces to najwyższe miejsce na podium w rodzimym klasyku –  Barum Czech Rally Zlín.

W klasyfikacji kierowców Kopecky prowadzi z ogromną przewagą aż 109 punktów nad Craigiem Breenem (114pkt.). Trzeci jest Bryan Bouffier (99pkt.).

Mająca aż 112 lat doświadczenia w motorsporcie Skoda w ubiegłym roku triumfowała w Rajdzie Polski, wystawiając fiński duet Esapekka Lappi i Janne Ferm. Załoga, która w tym roku w barwach czeskiego producenta startuje w nas, mimo wielu sukcesów, liczy się z silną konkurencją, jaka czeka w Mikołajkach. A walka aż 85 załóg na szutrowych mazurskich oesach zapowiada się na wyjątkowo zaciekłą i widowiskową.

Jan Kopecky
Skoda Motorsport

Polska to raj dla kierowców rajdowych. Jeśli chodzi o liczbę widzów, Polska jest rajem dla rajdowców – dokładnie tak jak Czechy. Tu wiele ludzi naprawdę kocha ten sport. Szuter tu jest podchwytliwy, ale pokazaliśmy już na Azorach i w Rumunii, że mamy wszystko, czego potrzeba, by odnieść sukces.

Tekst: Iwona Petryla
Zdjęcia: Radek Gułaj, Krzysztof Babisz

amis

zobacz galerię

Komentarze

 (1)
ZOBACZ KOMENTARZE
REKLAMA