REKLAMA

Czy Mitsubishi obejmie udziały w Renault?

Sytuacja finansowa Renault nie jest dobra. Wygląda na to, że Mitsubishi jest zainteresowane przejęciem 10 procent udziałów we francuskiej firmie.

Mitsubishi Renault Nissan Mitsubishi Renault Nissan
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 47 990 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Koncern Renault-Nissan jest związany z Mitsubishi od 2016 roku, odkąd część udziałów w tej ostatniej firmie objął Nissan. Wyniosły one 34 procent.

Zamów e-wydanie magazynu "auto motor i sport" - teraz o 30% taniej!

REKLAMA

W ramach strategii „Alliance 2020” partnerzy uzgodnili podwojenie współpracy w zakresie wykorzystania wspólnych płyt podłogowych, układów napędowych i innych rozwiązań technicznych. Miałoby to przynieść oszczędności rzędu 10 miliardów euro. Sytuacja finansowa Renault nie jest w tej chwili dobra, jeszcze na krótko przed rozwojem pandemii koronawirusa francuska firma zaczęła przynosić straty. Być może pomoc nadejdzie z Japonii. Zajmująca się sprawami gospodarczymi gazeta „Les Echos”, powołując się na doniesienia z koncernu, informuje, że Mitsubishi rozważa nabycie 10 procent udziałów w Renault. Wartość transakcji ma wynosić 530 milionów euro; ewentualnej decyzji można się spodziewać w maju.      

Czy Mitsubishi obejmie udziały w Renault ? - Większy wpływ Japończyków

Jeśli rzeczywiście doszłoby do objęcia udziałów w Renault przez Mitsubishi, obaj japońscy partnerzy, Nissan i Mitsubishi, mieliby wspólnie większy wpływ na tę firmę niż rząd francuski, który również jest jej dużym akcjonariuszem. Renault nie komentuje tych spekulacji.

Chcesz być na bieżąco z motoryzacyjnymi newsami? Dołącz do naszej grupy na facebooku

Nissan ma w tej chwili 15 procent udziałów w Renault, Renault natomiast - 43 procent udziałów w Nissanie. Udział rządu francuskiego w Renault wynosi 15 procent. 

Zobacz także:

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA