Czy tak będzie wyglądał nowy VW Tiguan?

Jako że te rysunki pochodzą wprost z Volkswagena, możemy spodziewać się, że nowy VW Tiguan będzie podobny do tego na zdjęciu. Znikną zapewne szpanerskie koła i nisko poprowadzona linia dachu, ale reszta może pozostać taka sama.

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 113 290 PLN
Dostępne nadwozia: suv-5
SPRAWDŹ OFERTY

Na nowego VW Tiguana mieliśmy już okazję popatrzeć w produkcyjnej wersji, przyłapanej przez motoryzacyjnego paparazzi podczas kręcenie materiału promocyjnego. Oficjalnych zdjęć jeszcze nie opublikowano, ale auto w pełnej krasie ujrzymy już jutro na targach motoryzacyjnych we Frankfurcie.

REKLAMA

Patrząc na rysunek nowego Tiguana nie da oprzeć się wrażeniu, że styliści wzorowali się na modelu Coupe GTE, pokazanym na początku roku. Oczywiście ten jest nieco grzeczniejszy, mniejszy, z mniejszą ilością chromu. Auto ma być też lżejsze o 80 kg. Na temat stylistyki na razie nie chcemy się rozpisywać, bowiem z tym trzeba poczekać do oficjalnej premiery.

Pod maską nowego Tiguana mają pracować jednostki znane z Passata B8. Motorem bazowym będzie silnik 1.4 TSI o mocy 125 KM. Topową jednostką ma być 240-konny diesel 2.0. Jest niemal pewne, że w ofercie pojawi się też hybryda plug-in.

Zobacz także:
Zobacz również:
REKLAMA