Czy takie będzie Ferrari F12 GTO?

Do sieci wyciekły zdjęcia z ekskluzywnego konfiguratora Ferrari dostępnego wyłącznie dla wybranych klientów. Widoczne na zdjęciach auto to najprawdopodobniej nadchodzące Ferrari F12 GTO. 

fot. autogespot.nl

Załączone zdjęcia spodziewanego na przyszły rok Ferrari F12 GTO to prawdopodobnie screenshoty zrobione ze specjalnego konfiguratora, który włoski producent udostępnia swoim wybranym klientom. F12 GTO nie jest jednak pierwszym autem, które w taki dość nietypowy sposób świat ogląda po raz pierwszy. Taką samą drogą do sieci przedostały się pierwsze zdjęcia ukazujące model 458 Speciale Aperta. Mamy więc nadzieje, że i tym razem wirtualna wizualizacja wkrótce pojawi się na salonach samochodowych, a z nich wprost na nasze ulice.

REKLAMA

Jak wyraźnie widać na zdjęciach, F12 GTO będzie mocno różnić się od standardowego F12 Berlinetta. Kompletnie przemodelowane zderzaki, maska, sporo czarnych akcentów i kilka stylistycznych odwołań do legendarnego Ferrari 250 GTO – to wszystko stanowi o nowym, odmienionym charakterze tego supeauta.

fot. autogespot.nl
 

Ostatnie plotki głoszą, że F12 GTO ma dysponować mocą 800 KM! Oznacza to 60-konny wzrost mocy względem standardowej Berlinetty, która oczywiście posłuży za bazę do zbudowania tego drogowego monstrum. Bardzo możliwe, że ponad 6-litrowe „serce” w układzie V12 będzie współpracowało z systemem HY-KERS zapożyczonym wprost z hybrydowego hiperauta z tej samej stajni – LaFerrari. Poza podwyższoną mocą, F12 GTO ma charakteryzować się też obniżoną masą. 100 kg mniej i 60 KM więcej – lżej i mocniej – takie połączenie musi się sprawdzić.

Podobno Ferrari planuje wyprodukować jedynie 650 egzemplarzy tego wyjątkowego modelu. Pierwsze egzemplarze mają trafić do właścicieli w drugim kwartale przyszłego roku. Zanim to jednak nastąpi czeka nas jeszcze jego oficjalna prezentacja, przypuszczalnie w połowie września na Targach Motoryzacyjnych we Frankfurcie. 

Zobacz także:

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA