Czy to zapowiedź nowego Ferrari FF?

Tajemnicze zdjęcie miało zostać pokazane na specjalnej prezentacji, która została zorganizowana dla inwestorów włoskiej marki.

Ferrari
Ferrari FF Teaser

Zdjęcie przedstawia pas przedni z reflektorami. Te wyglądają inaczej, niż światła znane z obecnych modeli Ferrari. Tyle mówi nam samo zdjęcie, reszta to tak naprawdę domysły. Jednak od kilku już tygodni dużo mówi się o liftingu Ferrari FF. Samochód ma zostać oficjalnie pokazany na specjalnej imprezie na Concorso d'Eleganza Villa d'Este jeszcze w tym miesiącu. Samochód na pewno zobaczymy na targach w Genwie.

Ferrari FF zadebiutowało w 2011 roku na targach w Genewie. Samochód był sporym zaskoczeniem, nie tylko ze względu na swoje nadwozie shooting brake, ale i przez rozwiązania techniczne. Samochód posiada napęd przekazywany na wszystkie koła. Była to nowość w Ferrari. Auto napędza silnik V12 o pojemności 6,3 litra i mocy.

Facelifting powinien dostarczyć nie tylko zmian stylistycznych, ale w konstrukcji auta. Silnik V12 zostanie zmodyfikowany tak, by mógł produkować nawet 700 KM. Do tego inżynierowie pewnie pogrzebią przy układzie napędowym AWD i auto powinno zostać wyposażone w nową, 8-biegową skrzynię automatyczną. Inne zmiany mogą objąć m.in. system multimedialny.

Ferrari FF w pigułce:

  • moc - 660 KM
  • maksymalny moment obrotowy - 638 Nm
  • 0-100 km/h - 3,7 s
  • v max - 335 km/h
  • masa własna 1790 kg

 

REKLAMA