DS 3 i DS 3 Cabrio przechodzą facelifting

Nowy przedni zderzak, przestylizowany grill i zmodernizowane reflektory LED to tylko pierwsze oznaki faceliftingu w DS 3.

DS 3 facelifting

DS 3 oraz DS 3 Cabrio przechodzą facelifting. Oprócz wyżej wspomnianych zmian dochodzi ubogacona paleta kolorów. A klienci mają do wyboru aż 78 odcieni nadwozia oraz dachu. Do tego dochodzą cztery rodzaje naklejek dachowych, tyle samo kolorów dachu materiałowego oraz lusterek. Zindywidualizowanie swojego DS-a będzie teraz prostsze, raczej mało prawdopodobne, że spotkamy na drodze drugi, identyczny model.

Wewnątrz także zmiany. Auta zostaną wyposażone w 7-calowy ekran oraz system Apple CarPlay. Deska rozdzielcza może mieć nowe obicia oraz konsolę centralną, z której zniknęło 20 przycisków. Ich funkcje przejął dotykowy wyświetlacz. Do wyposażenia doszły takie elementy jak, kamera cofania, asystent parkowania, czy podjazdu pod górkę. Pojawił się także system zapobiegający zderzeniu z obiektami znajdującymi się z przodu. Laser skanuje otoczenie i w razie wykrycia przeszkody przekaże sygnał do komputera, który włączy hamulce - jeśli oczywiście kierowca nie zrobi tego odpowiednio wcześnie.

Pod maską odświeżonego DS-a pojawi się aż 8 silników, ale na razie marka nie zdradza ich szczegółów technicznych. Wiadomo jedynie, że trzy z nich będą to jednostki PureTech z trzema cylindrami, dwa silniki THP oraz trzy diesle BlueHDi. Co do skrzyń biegów będą trzy propozycje: manualna, półautomatyczna oraz automatyczna.

Klienci szukający mocnych wrażeń będą mieli do wyboru wersję Performance z 1.6-litrowym silnikiem THP o mocy 208 KM. Oprócz mocnego silnika, oferowane jest także sportowe zawieszenie, niższe o 15 mm od standardowego. Opcjonalnie będzie też dostępny sportowy układ hamulcowy oraz dyferencjał o ograniczonym poślizgu.

DS 3 oraz DS 3 Cabrio zadebiutowały w Paryżu, ale będzie je można oglądać na marcowych targach w Genewie. Na razie nieznane są ich ceny. Jesteśmy ciekawi, czy odświeżone wersje spodobają nam się bardziej niż ostatnia, którą jeździliśmy.

REKLAMA