DS 4 przechodzi facelifting. Dołącza wersja Crossback - Targi Frankfurt 2015

Przy okazji liftingu DS 4 pojawiła się też modna wersja Crossback, mająca upodobnić DS-a do crossovera. Co zmieniło się w nowym modelu?

Jak przy okazji liftingu każdego auta tak i tutaj zmianom poddano przednie reflektory, które są teraz wykonane w technologii LED Vision. W wersji hatchback rozszerzono paletę kolorów. Teraz dwubarwne nadwozie można ubrać w dwa z 38 kolorów.

REKLAMA

Nowością w DS 4 będzie wersja Crossback. Uterenowiona wersja stoi o 3 cm wyżej od zwykłego hatchbacka. Wyróżniają ją czarne plastikowe nadkola, inny wzór felg, spoiler na tylnej klapie oraz aluminiowe relingi. Nowe silniki pojawią się w obydwu wersjach. Ofertę otwiera benzynowy motor PureTech 130 S&S o mocy 130 KM i 230 Nm. Jednostka THP 165 S&S produkuje 165 KM i 240 Nm. Najmocniejsza wersja będzie dostępna tylko w hatchbacku, oferuje 210 KM i 285 Nm. Wśród diesli zobaczymy 120, 150 oraz 180-konne warianty. Seryjnie DS 4 będzie wyposażony w 6-stopniowe manuale, najmocniejsze wersje otrzymają automatyczne przekładnie.

Obydwie wersje DS-a będą wyposażone w inteligentny system kontroli trakcji, która poprawia przyczepność na różnych nawierzchniach. Na pokładzie znajdziemy też takie gadżety jak bezkluczykowy dostęp, asystent martwego pola, kamerę cofania czy system Mirror Screen, dzięki któremu można będzie połączyć się z systemem Android i iOS.

DS 4 i DS 4 Crossback swoją oficjalną premierę będzie miał na targach we Frankfurcie już za dwa tygodnie.

zobacz galerię

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA