Dacia Duster – SUV ze wschodu

Dacia, Duster, SUV
Dacia Duster
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 42 900 PLN
Dostępne nadwozia: suv-5
SPRAWDŹ OFERTY

Od początku było jasne, że projektanci Dacii zdrowo się zagalopowali i nijak nie uda się wprowadzić większości ich pomysłów w życie, ale model produkcyjny, który właśnie zaprezentowano nie ma w sobie nic z oryginalności konceptu.

Duster będzie sprzedawany zarówno w wersji z napędem na 2 jak i na 4 koła. Pod maską mogą siedzieć m.in. diesle dCi o mocy 85 i 105 koni mechanicznych oraz 110-konny silnik benzynowy 1.6. Producent zapewnia, że wszystkie silniki będą się bardzo delikatnie obchodzić z zawartością zbiornika paliwa i żaden z nich nie będzie emitował więcej niż 140 gram CO2 na 100 km.


Mierzący 4,31 metra długości, 1,82 metra szerokości Duster ma walczyć m.in. z nowym Mitsubishi RVR. Ale porównując jego design do designu Mitsubishi... cała nadzieja w cenie.

Kierowca ma do dyspozycji trzy tryby jazdy: napęd na przód do wykorzystania na asfalcie, tryb "Auto" pozwalający elektronice na podjęcie decyzji ile momentu obrotowego ma trafić na każdą z osi oraz tryb "Lock", w którym moment rozłożony jest po równo na oś przednią i tylną.

Na liście wyposażenia seryjnego znalazły się takie niezwykłe elementy jak hamulce z ABS, podwójne poduszki powietrzne i trzypunktowe pasy bezpieczeństwa.

Dacia do sprzedaży w Europie trafi wiosną przyszłego roku. Sprzedawana będzie również w kilku krajach Afryki i Ameryki Południowej. Może tam odniesie sukces?

REKLAMA

zobacz galerię

Zobacz także:

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA