REKLAMA

Dacia Duster pick-up potwierdzona

Dacia potwierdza, że druga generacja Dustera doczeka się użytkowej wersji pick-up. To będzie kolejny hit marki.

Dacia Duster pick-up Materiały prasowe
Dacia Duster pick-up, fot. Romturingia
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 42 900 PLN
Dostępne nadwozia: suv-5
SPRAWDŹ OFERTY

Duster podbił rynek wraz z premierą pierwszej generacji. Druga odsłona modelu cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem, wciąż będąc sposobem na budżetowego SUV-a i jedno z najtańszych aut 4x4 na rynku.

Dacia Duster pick-up - potwierdzenie

Wszystko wskazuje na to, że niebawem do Dustera dołączy bardziej praktyczna, czy też użytkowa wersja. Nadejście Dustera pick-up zapowiedział bowiem przedstawiciel rumuńskiej marki Hakim Boutehra, szef działu aut użytkowych Renault w Rumunii.

Według doniesień, które krążą wśród europejskich dziennikarzy motoryzacyjnych, pierwsze egzemplarze pick-upa od Dacii mają się pojawić jeszcze w 2019 roku. Z pewnością byłby to jeden z najtańszych pick-upów na rynku, jeśli nie najtańszy.

Dacia Duster pick-up od Romturingia

Jak mógłby wyglądać Duster pick-up pokazują zdjęcia modelu pokazanego na Wystawie Samochodów Użytkowych w Hanowerze, opracowanego przez firmę Romturingia. Ta właśnie firma ma zająć się wytwarzaniem użytkowego Dustera.

Co więcej, Romturingia na swoim koncie ma już krótką, ograniczoną do 500 egzemplarzy serię Dusterów pick-up, którą wypuściła w 2014 roku, na bazie poprzedniej generacji SUV-a.

Zobacz także: milion mil w pięć lat Hyundaiem Elantrą

REKLAMA

REKLAMA

W tym miejscu warto zaznaczyć, że Duster jest już oferowany jako pick-up, ale tylko na rynkach Ameryki Południowej. Tam sprzedawany jest pięciomiejscowy Renault Duster Oroch, który w bazowej wersji kosztuje w Argentynie równowartość niespełna 70 tys. złotych.

Dacia Duster pick-up - wół roboczy

Europejski Duster pick-up ma być jednak, w przeciwieństwie do Dustera Orocha, typowym wołem roboczym i autem nastawionym na ciężką pracę, a nie eleganckim, czy nawet luksusowym pick-upem „do szpanu”. Czy będzie oferowany tylko w wersji krótkiej, jak ten na zdjęciach, czy w pięciomiejscowej jak Duster Oroch, tego nie wiemy.

Pod maskę Dustera pick-up trafić mogłyby te same silniki, które obecnie napędzają SUV-a. Mowa o benzynowej jednostce SCe 115 KM, benzynowym TCe 130 KM oraz 150 KM oraz dieslach Blue dCi 95 KM oraz 115 KM. Za wcześnie jednak, żeby mówić o konkretach, ale napęd 4x4 wydaje się być oczywistością, choć zapewne nie dla wszystkich wersji.

Choć samochody typu pick-up nie cieszą się na polskim rynku specjalnie dużym zainteresowaniem, to na zachodzie czy zwłaszcza na południu Europy sukces Dustera pick-up wydaje się być tylko kwestią czasu.

Zobacz także: szukasz samochodu? Tu znajdziesz najlepsze oferty

zobacz galerię

Zobacz także:

Komentarze

 (1)
ZOBACZ KOMENTARZE
REKLAMA