REKLAMA

Dacia Spring – elektryczna premiera (Genewa 2020)

Na salonie samochodowym w Genewie, który odbywa się online, Dacia pokazała model Dacia Spring, który zapowiada pierwszy elektryczny model marki.

Dacia Spring Materiały prasowe
Dacia Spring

Dacia Spring, pokazana na trwającym wirtualnie salonie samochodowym w Genewie, jest zapowiedzią pierwszego elektrycznego modelu tej rumuńskiej marki. Jednocześnie producent wyraźnie zapowiada, że będzie to najbardziej przystępny w Europie, w stu procentach elektryczny samochód.

Potwierdza się zatem to, o czym pisaliśmy już w październiku 2019 roku, że wprowadzany na rynek chiński Renault K-ZE trafi do Europy w rozsądnej cenie i prawdopodobne jest, że nastąpi to pod szyldem Dacii.

Dacia Spring korzystać będzie z bogatego zaplecza i doświadczenia w produkcji samochodów elektrycznych, zdobytych przez ostatnich ponad 10 lat przez inżynierów siostrzanych marek Renault i Nissana. Co wiemy o nowym modelu Dacii?

Dacia SpringMateriały prasowe
Dacia Spring

Dacia Spring – koncepcja i napęd

Dacia Spring jest zapowiedzią miejskiego, 4-miejscowego samochodu z napędem elektrycznym, który będzie dostępny dla szerokiej grupy klientów. Jest to pięciodrzwiowy samochód miejski, który zdaniem producenta będzie łączyć „prostotę, solidną konstrukcję i dostępność”.

Lekka i kompaktowa wersja seryjna Dacii Spring będzie mieć zasięg około 200 km, zgodnie z pomiarami według normy WLTP. Taki dystans w zupełności wystarczy do bezstresowego użytkowania w mieście i poza nim.

Jak się dowiadujemy, seryjna wersja samochodu Dacia Spring będzie dostępna już niebawem, bo w 2021 roku.

Zobacz także: premiery Genewy 2020 - serwis specjalny

REKLAMA

Dacia Spring – nadwozie

Nadwozie Dacii Spring, pokazanej przy okazji salonu samochodowego w Genewie, pokazane jest w pastelowym kolorze Szary Souris z matowymi, fluorescencyjnymi pomarańczowymi akcentami. Elementy wykończeniowe nadwozia, jak nakładki na nadkola, relingi dachowe, listwy na drzwiach, wykonano z prążkowanego materiału. Dodatkowo auto ma podwyższony prześwit oraz osłony podwozia wbudowane w przedni i tylny zderzak.

Dacia SpringMateriały prasowe
Dacia Spring

Dacia Spring nie jest jednak autem off-roadowym. Jest to elektryczny samochód miejski, który ma jedynie „wygląd SUV-a”. Jego niewielkie wymiary czynią z niego idealny samochód do wygodnego, codziennego użytkowania.

Dodajmy jeszcze jedną istotną informację, o której wspomnieliśmy wyżej. Jak pewnie niektórzy z was zauważyli, Dacia Spring jest niemal identyczna z oferowanym już na rynku chińskim modelem Renault K-ZE. Stąd wiemy też, że Spring będzie mierzyć 3,73 metra długości.

Renault K-ZEMateriały prasowe
Renault K-ZE

Projektanci poświęcili szczególnie dużo uwagi oświetleniu. Z przodu zastosowano w pełni LED-owe reflektory, podzielone na dwie części: linia pozioma u góry oraz cztery wyraziste elementy wbudowane w zderzak.

Z tyłu cztery światła, również w pełni LED-owe, tworzą kształt podwójnej litery Y. Ich charakterystyczny układ zapowiada nową stylistykę przyszłych modeli Dacii.

Zobacz także: znajdź wymarzony samochód w najlepszej cenie!

zobacz galerię

Komentarze

 (1)
ZOBACZ KOMENTARZE
REKLAMA