Dacia jak Renault!

Dacia Logan
Nowa Dacia Logan
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 48 500 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

W zeszłym roku za naszą zachodnią granicą w kwietniu nabywców znalazło 1957 egzemplarzy Dacii. Tegoroczny wynik jest ponad pięciokrotnie lepszy. Niemiecki oddział rumuńskiej marki zakończył więc czwarty miesiąc bieżącego roku ze sprzedażą wynoszącą 11 201 sztuk. To w głównej mierze zasługa tak zwanej premii złomowej w wysokości 2500 euro.

Tak dobre wyniki Dacii sprawiają, że zajmuje ona 12 miejsce w rankingu najpopularniejszych marek na niemieckim rynku. Tuż przed nią, ze sprzedażą 11406 aut w kwietniu, jest Renault, do którego właśnie Dacia należy.

Dobre wyniki notowane w Niemczech mają bardzo duże znaczenie dla Dacii, która musi stawić czoła trudnej koniunkturze utrzymującej się od jakiegoś czasu na rodzimym rynku rumuńskim. W całym roku 2008 Niemcy były dla marki Dacia drugim największym rynkiem eksportowym (obok Francji), notując sprzedaż na poziomie 25 506 sztuk.

Dla porównania, w Polsce sprzedaż samochodów marki Dacia wyniosła w ubiegłym roku łącznie 2 314 egzemplarzy (w 2007 było to 2 024 sztuk).

Źródło: Samar

 

Zobacz również:
REKLAMA