Dacia: nowe logo i trzy nowe modele

Dacia potwierdza zmianę swojego znaku firmowego, które zostanie uproszczone i ma być utrzymane w kolorach natury. Na horyzoncie jest też nowy model w segmencie SUV.

Dacia - nowe logo fot. materiały prasowe
Dacia - nowe logo
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 42 900 PLN
Dostępne nadwozia: suv-5
SPRAWDŹ OFERTY

Dacia to marka znana u nas doskonale, bo oferująca popularne samochody w rozsądnie skalkulowanej cenie, która przyciąga rzesze klientów. Auta tej rumuńskiej marki, należącej do Renault, nie zachwycają jakością użytych materiałów, ale przekonują właśnie niską ceną. I to się nie zmieni. Nowe jest natomiast logo marki, które zastępuje archaiczny już nieco znaczek w kształcie – jak mówią złośliwi – otwieracza do butelek.

REKLAMA

Zamów e-wydanie magazynu "auto motor i sport" - teraz o 30% taniej!

Dołącz do nas na facebooku i bądź na bieżąco z motoryzacyjnymi newsami!

Nowe logo wygląda jednak dosyć znajomo, a to za sprawą pokazanego pół roku temu koncepcyjnego SUV-a Dacii Bigster, na którym to nowe oznakowanie było już widoczne. Zamiast dotychczasowego oznaczenia, mamy teraz dwie stylizowane litery C, odwrócone do siebie „plecami” oraz nowe liternictwo nazwy marki. Pierwsza liter, owe odwrócone C, pełni tak naprawdę rolę litery D. D jak Dacia. Zobaczcie sami, jak to wygląda.

Dacia - nowe logofot. materiały prasowe
Dacia - nowe logo

Dacia - nowe logo i nowe modele

Nowa jest oprócz tego paleta kolorystyczna. Skupiona wokół zieleni w odcieniu khaki ma sugerować bliskość z naturą. Dlatego styliści zdecydowali się na odcienie „ciemny khaki, terra cotta, piasek” – czytamy w komunikacie prasowym. Uzupełnią je dwa kolory – pomarańczu i zieleni.

Samo logo nie jest jednak aż tak istotne, jak może wskazywać liczba znaków, które w tym artykule poświęciliśmy już temu tematowi. Ważne jest, że pierwszy samochód z nowym logo pojawi się w roku 2022, a do końca roku 2025 producent wprowadzi w sumie trzy nowe modele, z których jednym będzie pokazany już koncepcyjny SUV Dacia Bigster, a dwa pozostałe mają należeć do segmentu B i pojawią się w latach 2022 oraz 2024.

Dacia Bigster Conceptfot. materiały prasowe
Dacia Bigster Concept

Dodajmy na koniec, że Dacia Bigster ma być SUV-em o długości 4,6 metra, zbudowanym na platformie CMF-B koncernu Renault. Co istotne, producent ma świadomość, że oferowana obecnie Dacia Duster jest chętnie wybierana ze względu na rozsądną cenę i dobre właściwości terenowe, dlatego też Dacia Bigster ma także być dzielna w lekkim i średnim terenie, a wśród napędów pozostanie dostępna opcja z instalacją LPG.

zobacz galerię

Zobacz także:

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA