REKLAMA

Dacia pokaże nowe modele serii Stepway

Dacia bije kolejny rekord, jakim jest pięć milionów egzemplarzy sprzedanych od 2004 roku, a bestsellerem jest obecnie model Sandero. W 2017 roku sprzedaż marki wzrosła o 12 proc.

Dacie z serii Stepway
Dacie z serii Stepway

Dacia będzie obecna podczas salonu samochodowego w Genewie. Przy tej okazji rumuńska marka wprowadzi nową, bardziej uniwersalną wersję modelu Lodgy z siedzeniami Smart Seats. Pojawi się także nowa rodzina Stepway dla modeli Sandero, Lodgy, Dokker i Logan MCV.

Dacia przekroczyła właśnie liczbę pięciu milionów sprzedanych samochodów od 2004 roku na wszystkich rynkach i miliona samochodów w samej tylko Francji. W ciągu 15 lat Dacia przeszła od jednego modelu, jakim był pokazany w 2004 roku Logan, do gamy sześciu aut - Logan, Sandero, Duster, Dokker, Lodgy i Logan MCV.

REKLAMA

Dacia Lodgy Smart Seats
Dacia Lodgy Smart Seats

Dacia Lodgy Smart Seats

Nowością w 2018 roku jest siedmiomiejscowe Lodgy wyposażone w modułowe siedzenia Smart Seats w trzecim rzędzie. Trzeci rząd składa się z dwóch przestronnych i komfortowych siedzeń dla dzieci lub dorosłych i jest podzielony na dwie części.

Każde z siedzeń można złożyć, kładąc oparcie na siedzeniu lub ustawiając złożone siedzenie pionowo za drugim rzędem, lub też całkiem wyjąć. W razie potrzeby samochód można zmienić w wersję sześcio- lub pięciomiejscową, z dużą lub bardzo dużą przestrzenią ładunkową.

REKLAMA

Dacie z serii Stepway
Dacie z serii Stepway

Nowa rodzina Stepway 

Na salonie samochodowym w Genewie Dacia zaprezentuje serie limitowane modeli Stepway - Sandero, Lodgy, Dokker i Logan MCV, które będą dostępne w zależności od kraju.

Limitowana edycja ma zmieniony wygląd, a modele Sandero oraz Logan MCV zostały po raz pierwszy wyposażone w automatyczną klimatyzację.

  • Nowa seria wyróżnia się z zewnątrz następującymi elementami:
  • Nowym lakierem Beżowy Dune, który będzie dostępny w nowym Dusterze.
  • 16-calowymi, dwukolorowymi kołpakami łączącymi odcień Sparkling Silver i Glossy Black (dostępne w zależności od rynku).
  • Czarnym elementem ozdobnym z oznakowaniem Stepway na słupkach drzwi.
  • Obudowami lusterek bocznych w błyszczącym czarnym kolorze z podobnym elementem ozdobnym w dolnej części jak na słupkach drzwi.

We wnętrzu modeli Stepway znajdzie się między innymi:

  • klimatyzacja w Sandero i Logan MCV w serii limitowanej,
  • czarna i jasnoszara tapicerka podkreślona kontrastującymi przeszyciami i wyhaftowaną na środku przednich siedzeń nazwą Stepway,
  • wloty powietrza i deska rozdzielcza z satynowymi chromowanymi detalami i elementami ozdobnymi,
  • przednie i tylne dywaniki z szarymi przeszyciami.

Samochody zostaną zaprezentowane na salonie samochodowym w Genewie.

Komentarze

 (1)
ZOBACZ KOMENTARZE
REKLAMA