[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ

Dacia zapowiada elektryczne auta w rozsądnej cenie

Dacia planuje wprowadzenie do swojej oferty budżetowych samochodów z napędem elektrycznym.

Dacia Duster 2017 Dacia Duster 2017

O planach wprowadzenia elektrycznych samochodów rumuńskiej marki słychać już w zasadzie od paru lat. Teraz jednak plany te nabierają kształtów, choć o szczegółach jeszcze niewiele wiemy.

Cytowany przez magazyn AutoExpress przedstawiciel Dacii, Jean Christophe Kugler, przyznał w wywiadzie przeprowadzonym podczas salonu samochodowego we Frankfurcie, że producent z Rumunii jest zainteresowany technologiami zeroemisyjnymi, które mają się pojawić w ofercie Dacii w najbliższej przyszłości.

W zasadzie jest to ruch w pewnym sensie wymuszony przez coraz szerzej zakrojoną "modę" na samochody hybrydowe i elektryczne. Nie zapominajmy poza tym, że wiele krajów, w tym Francja, zapowiedziało niedawno wprowadzenie zakazu sprzedaży samochodów zasilanych wyłącznie silnikiem spalinowym. W przypadku Francji jest to rok 2040, o czym pisaliśmy na naszych łamach.

REKLAMA

REKLAMA

Na korzyść planu wprowadzenia elektrycznych Dacii przemawia fakt, że należy ona do aliansu Renault-Nissan, który dysponuje mocno zaawansowanymi technologiami napędów elektrycznych. Dzięki temu, że po napęd sięgnąć wystarczy do zasobów koncernu, Dacia będzie mogła pozostać budżetowym samochodem, a na pewno znacznie tańszym od rywali.

W przeciwnym razie nie byłoby o tym mowy. Opracowanie własnych technologii od podstaw byłoby nieopłacalne, a negocjowanie i wydawanie dużych pieniędzy na zakup rozwiązań innych marek tym bardziej stawiałoby te plany na straconej pozycji, co przyznał w rozmowie z AutoExpress Kugler.

Nieoficjalnie mówi się, że przyszły elektryczny model Dacii ma być większy od Sandero, a mniejszy od Dustera. Najprawdopodobniej będzie niedużym SUV-em, a podzespoły mógłby pożyczyć od Renault Zoe, który został odświeżony rok temu. Zoe dysponuje zasięgiem do 400 km, co czyni z niego bardzo praktyczne auto.

Kiedy można spodziewać się pierwszych aut Dacii ładowanych z gniazdka? Tego nie wiemy. Przedstawiciel marki przyznał jedynie, że są jakieś 3-4 lata za swoimi bardziej rozwiniętymi krewnymi w postaci Renault i Nissana.

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 41 900 PLN
Dostępne nadwozia: kombi-5, sedan-4
SPRAWDŹ OFERTY

Komentarze

 (1)
ZOBACZ KOMENTARZE
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij