Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]
PODZIEL SIĘOCEŃ

Daihatsu żegna się z Europą

Daihatsu Materia Daihatsu Materia

Należąca do Toyoty marka produkująca niezawodne, stosunkowo niedrogie pojazdy wycofuje się z naszego kontynentu. Niekorzystny kurs jena w stosunku do euro sprawił, że z założenia tania, japońska marka nie była w stanie konkurować z najtańszymi oponentami w swojej klasie i nawet znakomite wyniki w testach jakości nie pozwoliły na osiąganie zadowalających wyników sprzedaży.

W związku z tym, podobnie jak w Stanach Zjednoczonych w 1992 roku i Australii w 2006, Daihatsu zniknie z Europy. Producent zapewnia, że nie będzie to miało wpływu na kwestie związane z gwarancją, czy serwisowaniem aut, ponieważ punkty serwisowe marki będą wciąż istnieć.

Ciekawe jak wobec takiej decyzji ten ostatni rok przeżyją obecni dealerzy marki. Raczej nie ma się co spodziewać, że klienci zaczną walić do nich drzwiami i oknami wykupując co się da zanim Daihatsu nie zniknie. Swoją drogą - szkoda, model Materia jest strasznie fajny!

zobacz galerię

Komentarze

 
 

Wypełnij to pole:

 • avatar
  zgłoś
  w PL nie miała oficjalnego przedstawiciela. W Łodzi był tylko dealer, który kupował od niemieckich dealerów, tak o, bo lubił. Nie było też parku prasowego, więc nie bardzo prasa miała co testować.
  esper, 2011-01-18 06:58:19
 • avatar
  zgłoś
  Szkoda, bo to jedna z ciekawszych marek na naszym rynku. Niestety niedoceniana przez kupujących i olewana przez gazety motoryzacyjne.
  rzęsor, 2011-01-18 01:52:23
 • avatar
  zgłoś
  Do końca stycznia 2013 roku Daihatsu zamknie wszystkie europejskie salony sprzedaży.
  auto motor i sport, 2011-01-17 11:13:49
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij