Dakar 2012: przebite koło Hołka

Rajd Dakar 2012
Rajd Dakar 2012

Polsko-belgijska załoga spadłe na czwarte miejsce w klasyfikacji generalnej.

Trasa czwartego etapu z San Juan do Chilecito była jednakowa dla samochodów jak i motocykli. Jej specyfika sprzyjała jednak znacznie bardziej pojazdom dwuśladowym, które lepiej radzą sobie na nawierzchni pełnej pułapek, gdzie osiągają większe prędkości. Zawodnicy musieli pokonać 326 km odcinka specjalnego oraz aż 424 kilometry dojazdówki. Najszybsza załoga samochodowa była dziś prawie pół godziny szybsza od pierwszego motocykla, który zameldował się na mecie.

Krzysztof Hołowczyc tym razem zajął piąte miejsce. Nie ominęły go jednak przygody na etapie. ORLEN Team przebił koło, kierowca zdecydował się nie wymieniać go, tylko uzupełniać powietrzem. Spowolniło to tempo dotychczasowego lidera stawki samochodowej. Odcinek specjalny wygrał Peterhansel, który wyprzedził Hołowczyca o 10'51, drugi był Terranova, trzeci De Villiers, a czwarty Roma.

Stawkę motocyklową zwyciężył Marc Coma. Jest to 18. etapowe zwycięstwo w karierze broniącego tytułu w Rajdzie Dakar Katalończyka. Przewaga jaką wypracował nad drugim stawce Cyrilem Despres była jednak zbyt mała by prześcignąć go w wynikach generalki. Po czterech etapach Despres na 8'10 przewagi nad Comą, trzeci jest Rodrigues, który traci do lidera aż 26'48.

Motocykliści ORLEN Team - pośród których nie jedzie już Kuba Przygoński, wyeliminowany z rywalizacji przez wczorajszą niezależną od niego awarię silnika - zostali sklasyfikowani w wynikach odcinka: Jacek Czachor na 31., a Marek Dąbrowski 41. pozycji. W generalce Jacek jest 21., a Marek 35.

REKLAMA
REKLAMA