Dakar 2016 - znamy listę zawodników

Dla wszystkich uczestników Rajdu Dakar 2016 Święta Bożego Narodzenia były bardzo krótkie. Wszyscy zaraz po urlopie musieli stawić się w Argentynie, żeby przygotować się na Rajd Dakar. Z Polski pojedzie 11 zawodników.

Polacy na Dakarze 2014

Zeszłoroczny zwycięzca Dakaru, Rafał Sonik poleciał do Argentyny już 26 grudnia. Jak twierdzi mistrz, chce poprawić swój wynik. Jak to możliwe? Sonik chce stracić mniej niż godzinę z powodu własnych błędów. Przed rokiem było to 1,5 godziny. Cóż, apetyt rośnie w miarę jedzenia.

REKLAMA

Dla Adama Małysza będzie to piąty start w Dakarze. Po pożarze swojego auta w zeszłym roku, były skoczek przesiadł się do świetnego Mini All4 Racing. Jego pilotem będzie Xavier Panseri. Małysz ma spory niedosyt po rajdzie z 2015 roku i teraz ma duże ambicje na zwycięstwo. Specjaliści twierdzą, że ma szansę na miejsce w pierwszej piątce.

Tegoroczny Dakar będzie nietypowy dla innych kierowców z Polski, bowiem nie będą rywalizować już z Krzysztofem Hołowczycem, który w zeszłym roku był trzeci w generalce. Jako ciekawostkę warto dodać, że "Hołek" wygrał ostatnio spór z policją o przekroczenie prędkości.

W porównaniu do zeszłego roku, Dakar 2016 powita mniej polskich kierowców. Teraz zobaczymy jedenastu "biało-czerwonych". Wszystkie ekipy są już na miejscu i rozpoczynają przygotowania. Oto lista naszych zawodników:

 • Samochody
  Marek Dąbrowski, Jacek Czachor (Toyota Hilux)
  Adam Małysz, Xavier Panseri (Mini All4 Racing)
  Kuba Przygoński, Andriej Rudnicki (Mini All4Racing)
  Benediktas Vanagas (Litwa), Sebastian Rozwadowski (Toyota Hilux)
  Miroslav Zapletal (Czechy), Maciej Marton (H3 Evo)
 • Motocykle
  Jakub Piątek (KTM 450)
  Paweł Stasiaczek (KTM 450)
  Maciej Berdysz (KTM 450)
 • Quady
  Rafał Sonik (Yamaha Raptor 700)
 • Ciężarówki
  Gerard de Rooy (Holandia), Moises Torrallardona (Hiszpania), Dariusz Rodewald (Iveco Powerstar)

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA