Dane techniczne nowego Nissana Leaf

Premiera nowej generacji Nissana Leaf zbliża się wielkimi krokami. Do sieci wyciekły właśnie dane techniczne auta.

Nissan Leaf
Nissan Leaf
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 129 900 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Z ostatnich doniesień o nowym Nissanie Leaf dowiedzieliśmy się już, że w porównaniu z obecną generacją, będzie miał bardziej opływową sylwetkę, co zapewni mu większą wydajność aerodynamiczną, czyli większy zasięg na jednym ładowaniu.

REKLAMA

Nissan Leaf nowej generacji ma poza tym mniejszy prześwit, który pomaga w utrzymaniu zerowego współczynnika siły nośnej, a tym samym lepszej stabilności przy dużej prędkości. Inne rozwiązania konstrukcyjne poprawiają natomiast stabilność pojazdu przy silnym wietrze bocznym.

Inspirując się kształtem skrzydeł samolotu, inżynierowie Nissana zaprojektowali idealny kształt nowego Nissana Leaf, co umożliwia symetryczny przepływ powietrza pomagający płynniej i efektywniej pokonywać jego opór.

Najnowsze przecieki dotyczą danych technicznych nowego pogromcy Tesli Model 3, a nawet jego ceny. Z tego, co już wiadomo, nowa generacja Nissana Leafa ma być znacząco mocniejsza od poprzedniej. Moc sięgać będzie 147 KM, w porównaniu do dotychczasowych 107 KM. Z kolei wartość momentu obrotowego wzrośnie z 253 Nm do aż 320 Nm.

Sercem każdego samochodu elektrycznego, poza silnikiem, jest zestaw baterii. Te w nowym Leafie mają mieć pojemność 40 kWh, ale zasięg pozostaje tajemnicą. Niedawne szpiegowskie zdjęcia uchwyciły deskę rozdzielczą, na której widniał zasięg równy 265 kilometrom, co oznacza, że będzie on z pewnością większy.

REKLAMA

REKLAMA

Nie jest tylko wiadome, w jakim stanie była wówczas bateria. Co na to rywale? Tesla Model 3 oferuje 354 km, a Chevrolet Bolt ponad 380 km zasięgu. Są też jednak droższe od Leafa. Musimy zatem zaczekać na podanie oficjalnych danych przez producenta lub na... kolejny przeciek.

Będąc przy cenie. Nowy Nissan Leaf będzie dostępny z wyposażeniem oznaczonym poziomami S, SV oraz SL, z ceną na rynku amerykańskim sięgającą 29 990 dol. (wersja S), 32 490 dol. (SV) oraz 36 200 dol. (SL). Dla przypomnienia, bazowa odmiana nowej Tesli Model 3 kosztuje od 35 tys. dolarów.

Topowa odmiana Leafa SL będzie mieć m.in. podgrzewane fotele, system autonomicznej jazdy ProPilot oraz szereg innych udogodnień i systemów bezpieczeństwa. Cena maksymalna to 38 795 dolarów. W przyszłości pojawić się ma jeszcze mocniejsza odmiana, z większą baterią, której 60 kWh pojemności ma wystarczyć do równej walki z największymi rywalami.

Zobacz także:
REKLAMA