REKLAMA

Datsun Cross - budżetowy crossover dla Azji

Zreanimowana przed paroma laty marka Datsun rozwija skrzydła. Do oferty wchodzi właśnie crossover o nazwie Cross.

Datsun Cross
Datsun Cross

Indonezyjski oddział Nissana ma rozpocząć dostawy samochodu Datsun Cross w marcu bieżącego roku. Model przeznaczony będzie na rynki azjatyckie i w ofercie Datsuna dołączy do modeli Go oraz Go Plus.

Datsun Cross to zgrabne połączenie crossovera z minivanem. Sprytnie rozplanowane wnętrze pomieścić może siedem osób. Zwróćcie uwagę na zastosowane w modelu dwupunktowe, biodrowe pasy bezpieczeństwa na środkowym miejscu drugiego rzędu siedzeń i na obu miejscach trzeciego rzędu.

REKLAMA

REKLAMA

Datsun Cross
Datsun Cross

Mówiąc o sprytnie zaprojektowanej kabinie, trzeba podkreślić, że nadwozie ma zaledwie cztery metry długości, 1,67 metra szerokości i 1,56 metra wysokości, a rozstaw osi to niecałe 2,5 metra.

Z zewnątrz auto wygląda muskularnie, a liczne plastikowe nakładki sugerują ponadprzeciętne możliwości terenowe. W rzeczywistości chodzi bardziej o efekt wizualny, a duży prześwit, wynoszący 20 centymetrów, wraz z osłonami podwozia, pomóc ma w podróżowaniu po drogach niższych kategorii. Napędu na cztery koła na próżno tu szukać.

REKLAMA

Datsun Cross
Datsun Cross

Kabina zaprojektowana jest skromnie i takie też są materiały użyte do jej wykończenia. Mamy tu prostą, trójramienną kierownicę i podstawowe zegary na desce rozdzielczej. Wyższe wersje wyposażone są w dotykowy ekran na konsoli środkowej.

Do napędu Datsuna Crossa służy 1,2-litrowy silnik o skromnej mocy 78 KM i 104 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Przy obciążeniu auta siedmioma pasażerami, jazda 78-konnym Crossem może być nie lada wyzwaniem. Silnik może współpracować z manualną skrzynią biegów lub bezstopniową przekładnią X-Tronic.

REKLAMA

REKLAMA

Datsun Cross
Datsun Cross

Nad bezpieczeństwem pasażerów czuwają raczej skromne elementy wyposażenia, w skład których wchodzi ABS, ESP i mechanizm różnicowy o ograniczonym poślizgu. Poduszki powietrzne są tylko dwie.

Cena samochodu, który w Indonezji trafi do sprzedaży w marcu, wynosi, w przeliczeniu, 40 tys. złotych.

Komentarze

 (1)
ZOBACZ KOMENTARZE
REKLAMA