[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

PODZIEL SIĘOCEŃ

David Bowie i jego Volvo 262C

Volvo 262C, które należało do Davida Bowiego, zostało niedawno sprzedane za dużą sumę. Autami szwedzkiej marki jeździły także inne gwiazdy, jak Kurt Cobain czy Roger Moore.

Volvo 262C Davida Bowiego Volvo 262C Davida Bowiego

Niedawno na jednej z aukcji sprzedano Volvo 262C, które należało do Davida Bowiego. Samochód osiągnął cenę 195 000 dolarów, znacznie wyższą od pierwotnie przewidywanej. To świetna okazja, by przypomnieć jacy inni wybitni artyści jeździli w przeszłości autami tej marki. Niektóre nazwiska na tej liście są sporym zaskoczeniem.

Volvo od Sturdusta

Bowie był postacią absolutnie nieszablonową, podobnie jak jedno z jego aut. Model Volvo 262C dostarczono mu w 1981 roku. Pojazd służył mu w jego szwajcarskiej posiadłości i był używany okazjonalnie. Po 36 latach licznik wskazywał przebieg zaledwie 53 000 km.

Zdjęcia wnętrza samochodu, udostępnione przez dom aukcyjny, wskazują na świetny stan tego egzemplarza. Model 262C był samochodem z innej planety, dokładnie tak, jak jego sceniczne alter ego – Ziggy Stardust.

Powstało niewiele ponad 6600 sztuk tych niecodziennych coupe. Designem zajęli się Szwedzi, produkcją… Włosi. Wóz zjeżdżał z taśm produkcyjnych Bertone w Turynie. Volvo artysty ma czarny lakier, jasną skórzaną tapicerkę i zostało wyposażone w fabryczny zestaw audio.

Ikona grunge’u w kanciastej 240

Lider kultowego zespołu sceny grunge’owej znany był z rock’n’rollowego trybu życia. Niewiele osób wie, że nie lubił łamać przepisów drogowych, nie przekraczał dozwolonej prędkości i był ostrożnym kierowcą. Sprawił sobie nawet samochód, kierując się jego wysokim poziomem bezpieczeństwa.

Dziś model 240 budzi u hipsterów najszczersze pożądanie. Na początku lat 90. ubiegłego wieku był to zwykły samochód. I właśnie taki pojazd spokojnie krążył w deszczowym Seattle z zupełnie niezwykłym kierowcą za jego sterem.

"Święty" w P1800

Nigdy wcześniej, ani później nie pokazano na ekranie żadnego Volvo z takim wdziękiem, jak miało to miejsce w serialu "Święty". Serial kręcono na początku lat 60. zeszłego stulecia, ale jego sława przetrwała kilkadziesiąt lat.

Co ciekawe odtwórca głównej roli wcielił się później kilkukrotnie w rolę brytyjskiego szpiega Jej Królewskiej Mości, co sprawiło, że wiele osób błędnie sądzi, że model P1800 też w tym filmie zagrał. Mylące mogło być także to, że sam Moore prywatnie przez wiele lat jeździł tym samochodem.

Cybulski też w P1800

Volvo P1800 zjawiło się w Polsce w 1964 roku za sprawą jednego z najbardziej uwielbianych aktorów tamtych czasów, chodzącego w skórzanej kurtce, ciemnych okularach i dżinsach - Zbigniewa Cybulskiego. Kupił ten samochód i przywiózł go do kraju po tym, jak zagrał w szwedzkim filmie „Kochać”. Gdyby zdecydował się na odebranie honorarium w gotówce, musiałby opłacić spory podatek.

Aktor, piłkarz, biznesmen i kosmonauta

Kilka lat temu sprzedawano kolekcję aut należącą do wielkiego aktora -  Paula Newmana. Wśród aut w jego posiadłości znalazło się także Volvo 960 wyposażone w nieoryginalny silnik V8 o mocy niemal 400 KM. Okazało się, że aktor był wielkim fanem motoryzacji i pomógł zbudować tego kanciastego sleepera dla kogoś innego.

Niektóre gwiazdy brały udział w kampanii Volvo, stąd obecność Avicii przy kampanii modelu XC90, czy Zlatana Ibrahimovica przy kampanii V90. Wiele znanych osób wybierało Volvo prywatnie, tak po prostu. Na długiej liście znajduje się kontrowersyjny brytyjski dziennikarz motoryzacyjny (miał poprzednią generację modelu XC90), twórca potężnej szwedzkiej firmy meblowo-wnętrzarskiej, najsłynniejszy szwedzki trener piłki nożnej, jeden z kosmonautów, który wylądował na Księżycu, a także znani amerykańscy politycy, włącznie z byłym prezydentem Stanów Zjednoczonych.

zobacz galerię

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 124 400 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij