David Brown Automotive Speedback GT: Ku czci DB5

David Brown Automotive Speedback GT to sportowe coupe w stylu retro, oddające stylistyczny hołd Astonowi Martinowi DB5. Jednak konstrukcyjnie to Jaguar.

Speedback GT w dużej mierze bazuje na Jaguarze XKR. To od niego pochodzi zawieszenie, hamulce, a także silnik. To 5-litrowe V8 z mechaniczną sprężarką, osiągające 510 KM. Dzięki temu auto osiąga 100 km/h w czasie 4.6 s, a maksymalnie pojedzie 250 km/h.

REKLAMA

Podobieństwa do XKR-a widać też we wnętrzu. Kształt deski rozdzielczej, fotele i kierownica to wszystko pochodzi od Jaguara. Znajdziemy tutaj pełno skóry i prawdziwego drewna, a także mnóstwo stylizowanych smaczków.

Jednak z zewnątrz to już zupełnie inna bajka. Samochód Davida Browna łudząco przywodzi na myśl "Bondowskiego" Astona Maritna DB5. Charakterystyczny grill, światła, nerki na bocznych panelach to wszystko znamy z Goldfingera, GoldenEye, czy Jutro nie umiera nigdy.

Niestety za ręczną robotę i wyjątkowość trzeba słono zapłacić. Ceny startują od 495 tys. funtów, a mogą bardzo szybko poszybować w górę przy dodaniu kilku opcji.

zobacz galerię

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA