DeLorean powraca!

Firma DeLorean Motor Company z Teksasu ogłosiła, że przywróci kultowy samochód z filmu "Powrót do przyszłości". Auto pojawi się już niedługo.

DeLorean 2017

Fani filmu "Powrót do przyszłości" i kultowego DeLoreana będą zadowoleni. Teksańska firma DeLorean Motor Company ogłosiła, że w przyszłym roku wypuści komercyjne repliki samochodu z drzwiami unoszonymi do góry. W pierwszym kwartale 2017 roku mają pojawić się auta "o ograniczonej liczbie egzemplarzy".

Firma z Teksasu dostała zezwolenie na podstawie ustawy o samochodach produkowanych w małych ilościach (Low Volume Motor Vehicle Manufacturers Act) z 2015 roku, która mówi, że każdy ma prawo do wyprodukowania maks. 325 replik rocznie modeli, które mają co najmniej 25 lat.

Warto dodać, że spółka DeLorean Motor Company nie ma nic wspólnego z oryginalnym DMC-12, ale firma chce utrzymać wszystkie jego kultowe cechy. Jest niemalże pewne, że silnik pozostanie zmieniony. Oryginalny 2.85-litrowy motor V6 o mocy 130 KM zostanie zastąpiony znacznie mocniejszym o mocy 350-400 KM. Żeby zachować charakterystykę pracy oryginału, producent chce pozostawić układ V6.

Prawdopodobnie pojawią się większe hamulce, koła i nieco szersze nadwozie. Karoseria zyska kilka nowoczesnych detali np. światła LED. Z kabiny zniknie oczywiście odtwarzacz kaset.

Jak można się spodziewać po małej manufakturze, produkcja będzie niszowa. Z początku ma powstawać jedno auto miesięcznie. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z biznes planem, w 2018 roku produkcja zwiększy się do jednego auta na tydzień.

Cena auta jest póki co nieznana. Mówi się o kwocie nawet 100 tys. dolarów.

REKLAMA