Debiut elektrycznego Mini w 2019 roku – koncept we Frankfurcie

Zapowiedź elektrycznego Mini zobaczymy na salonie we Frankfurcie. Ten koncept to wstęp do nowego rozdziału w historii firmy.

Mini Electric Concept
Mini Electric Concept

Mini ma już w ofercie hybrydową wersję modelu (Mini Cooper S E Countryman ALL4), ale kolejny krok to samochód elektryczny – „ma być wypakowany najnowocześniejszymi technologiami, bezemisyjny oraz dynamiczny i zostanie zaprojektowany z myślą o miejskiej mobilności w zmieniającym się świecie”. To słowa przedstawicieli Mini.

Model koncepcyjny Mini Electric Concept zobaczymy na zbliżającej się wystawie IAA we Frankfurcie. Charakter Mini – zwrotność, gokartowe reakcje, dynamika – mają zostać zachowane również w wersji elektrycznej, której produkcyjna odmiana pojawi się na rynku w 2019 r.

Patrząc na prototyp nie ma wątpliwości, że to Mini, choć auto oczywiście wyróżnia się od swoich spalinowych kuzynów garścią oryginalnych detali. Weźmy np. 19-calowe obręcze, których elementy odpowiadające za odpowiedni (czytaj „aerodynamiczny”) przepływ powietrza stworzono przy użyciu drukarek 3D.

Z tyłu zabrakło, z wiadomych względów, końcówek układu wydechowego, z przodu z kolei wloty powietrza to imitacje. W tylnej części znalazł się za to „aerodynamiczny” dyfuzor. Bardzo ciekawy detal to tylne lampy, których barwy przypominają flagę Wielkiej Brytanii. Nadwozie konceptu pokryto srebrnym lakierem, dach wyróżnia się żółtą barwą.

Na razie nie wiadomo nic na temat mocy, masy ani osiągów modelu koncepcyjnego, tym bardziej trudno więc zgadywać, jakimi liczbami będzie przedstawiać się wersja produkcyjna. Najprawdopodobniej więcej faktów o elektrycznym koncepcie Mini poznamy podczas jego oficjalnej premiery we Frankfurcie.

REKLAMA
REKLAMA