Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]
PODZIEL SIĘOCEŃ

Debiutuje nowy SsangYong Tivoli

SsangYong Tivoli to koreański konkurent dla europejskich crossoverów. Wyglądem nie przypomina już dziwoląga, teraz jest całkiem... europejski.

Nazwa Tivoli jest tutaj nieprzypadkowa. Pochodzi od nazwy włoskiego miasta, które jest symbolem stylu i historycznych zabytków. SsangYong nie tyle odnosi się do historii, co właśnie do stylu, który uwidacznia w nowym modelu. Trzeba przyznać, że SsangYong Tivoli wygląda bardzo świeżo i nowocześnie.

Zupełnie poprawiono także jakość. Materiały we wnętrzu już wyglądem obiecują sporo, a wyposażenie jest bogate, otrzymujemy m.in.: siedem poduszek powietrznych, dwustrefową klimę, kamerę cofania, czy system multimedialny z Bluetoothem. Wnętrze można urządzić w trzech kolorach: czarnym, beżowym i czerwonym (bardziej sportowym). Bagażnik oferuje 423 litry pojemności i "pomieści trzy pełne komplety kijów do gry w golfa". Czy właściciele SsangYongów grają w golfa...?

Tivoli może być napędzany jednym z dwóch silników 1.6, dieslem lub benzyną. Zaprojektowany na nowo benzynowy motor e-XGi160 ma 126 KM i może być spięty z opcjonalną, automatyczną, 6-biegową skrzynią AISIN. W standardzie otrzymujemy 6-biegowego manuala. Średnie zużycie paliwa ma wynieść ok. 8,5 litra na setkę.

SsangYong planuje sprzedaż na poziomie 100 tys. sztuk rocznie. Sprzedaż w Korei już trwa, do Europy auto trafi prawdopodobnie latem. Tivoli zapowiada się całkiem obiecująco, bowiem Koreańczycy pracowali nad tym modelem ponad 3,5 roku i zainwestowali ponad 350 miliardów Wonów, czyli ponad 1 mld złotych.

zobacz galerię

Zobacz także:
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 63 990 PLN
Dostępne nadwozia: suv-5
SPRAWDŹ OFERTY

Komentarze

 
 

Wypełnij to pole:

  • avatar
    zgłoś
    <p>Moda na kompaktowe SUV-y, czy inaczej mówiąc, crossovery w Europie trwa na dobre. Koreański SsangYong chce powalczyć o klienta w tym właśnie segmencie i prezentuje swoje najnowsze dzieło - Tivoli.</p><br /><br /><a href="/wydarzenia/nowy-model-premiera-debiut-SsangYong-crossover,18763,1">Zobacz artykuł</a>
    auto motor i sport, 2015-01-15 10:01:43
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij