Di Caprio kupił prawa do książki o aferze w VW. Będzie film?

Aferą w Volkswagenie zainteresowało się samo Hollywood. Prawa do książki o skandalu nabyło studio filmowe, należące do Leonarda Di Caprio. Czy powstanie film o największej aferze w historii marki z Wolfsburga?

Książka VW
fot. gadgetslane.com

Afera w VW obiegła świat. Informacja amerykańskiej organizacji EPA mówiąca o zamontowaniu oszukańczego oprogramowania w silnikach Volkswagena wywołała tak duże zainteresowanie, że postanowiono napisać o tym książkę. Tak zrobił dziennikarz "New York Times'a" - Jack Ewing.

REKLAMA

Mało tego, temat wychwyciło nawet samo Hollywood. Studio filmowe Appian Way, należące do aktora Leonardo DiCaprio nabyło prawa do tej książki. Warto wspomnieć, że jeszcze jej nie opublikowano.

Di Caprio jest jednym z czołowych hollywoodzkich działaczy na rzecz ekologii. Czy afera w VW poruszyła go na tyle, że postanowił nakręcić o tym film? Na razie nic oficjalnie nie wiadomo, ale książka Ewinga ma opowiadać o tym, jak slogany "więcej, lepiej, szybciej" napędzały jeden z największych skandali w motoryzacji. Możemy się więc spodziewać, że ten temat zostanie poruszony w branży filmowej.

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA