[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
1.0

Diesle w odwrocie - zakazy wjazdu w Niemczech i Rzymie

Nie dalej jak wczoraj niemiecki sąd administracyjny orzekł, że duże miasta będą mogły zakazać wjazdu autom z dieslem. Z kolei od 2024 roku diesle mają dostać zakaz wjazdu do historycznego centrum Rzymu.

Porsche Panamera Diesel Porsche Panamera Diesel

We wtorek, mimo sprzeciwu rządu Angeli Merkel, niemiecki Federalny Sąd Administracyjny orzekł, że w dużych miastach będzie można wprowadzić zakazy wjazdu dla samochodów z silnikami wysokoprężnymi.

Dziś z kolei niemiecki rząd próbował łagodzić obawy właścicieli diesli, podając że zakaz ten dotyczyć może tych miast, w których stężenia tlenków azotu nie są mocno przekraczane.

REKLAMA

Jak podaje agencja Reutera, orzeczenie sądu dotknie aż 80 proc. z 15 mln diesli zarejestrowanych w Niemczech. To z kolei rodzi obawy w Polsce, że ze względu na spadek wartości starszych diesli za zachodnią granicą, czeka nas kolejna fala intensywnego importu tego typu, starszych aut.

Niemiecki rząd rozważy też wdrożenie odpowiednich, niebieskich nalepek na samochody, dla oznaczenia tych o największej emisji tlenków azotu i innych szkodliwych związków.

Eksperci są zgodni, że decyzja sądu w Niemczech przyspieszy - i tak już mocno postępujący - odwrót od silników wysokoprężnych. Reputację diesli mocno nadszarpnęła afera "Dieselgate", związana z oszustwami producentów przy badaniach emisji spalin.

W konsekwencji spadku zainteresowania autami na olej napędowy, kolejni producenci zapowiadają odwrót od tego typu napędów, przeważnie na rzecz napędów hybrydowych. Rezygnację z diesli planuje - i to już od 2022 roku - koncern FCA, o czym zdecydował "spadek sprzedaży i rosnące koszty".

Orzeczenie niemieckiego sądu zbiegło się w czasie z ogłoszeniem burmistrz Rzymu, Virginii Raggi, która powiedziała, że od 2024 roku samochody z silnikiem Diesla będą mieć zakaz wjazdu do historycznego centrum Rzymu. To oznacza, że Wieczne Miasto o rok wyprzedzi wprowadzenie podobnego zakazu w Paryżu.

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij