Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]
PODZIEL SIĘOCEŃ
5.0

Dla Europy – Mustang w dieslu

Ford, Mustang, diesel Ford, Mustang

Ford planuje sprzedawać te same auta w różnych częściach świata. W ramach tej koncepcji kultowy Mustang miałby zagościć na Starym Kontynencie. Z pewnością dodatkowym argumentem w tej sytuacji jest możliwość pojawienia się w Europie w 2011 roku Chevroleta Camaro.

Największym kłopotem Forda w tym przypadku jest zamiłowanie Europejczyków do samochodów oszczędnie obchodzących się z paliwem. Silniki montowane w obecnym Mustangu już nie mają się czego wstydzić, bo np. 305-konne V6 chwali się spalaniem na poziomie 7,5 l/100 km w cyklu pozamiejskim, ale Ford obawia się, że to wciąż może być za dużo. W programie Autoline After Hours szef zespołu inżynierów Mustanga - Dave Pericak zwracał uwagę na potrzebę przygotowania silnika diesla dla tego modelu i podobno inżynierowie Forda już nad tym pracują. Mówi się, że pod maskę mógłby trafić silnik diesla V6 o pojemności 2,7 litra. Przerażająca perspektywa. Ale jeśli taki krok miałby sprawić, że na polskie ulice zaczną masowo wyjeżdżać amerykańskie pony cars, to czemu nie.

źródło: autolinedetroit.tv

zobacz galerię

Zobacz także:
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 162 000 PLN
Dostępne nadwozia: cabrio-2, coupe-3
SPRAWDŹ OFERTY

Komentarze

 
 

Wypełnij to pole:

 • avatar
  zgłoś
  Mustang w dieslu - rozumiem ze niedouczeni mechanicy samochodowi, handlarze starzyzna z zachodu i zgraja dzieciakow uzywa takiego jezyka "w dieslu, w benzynie, w quattro" ale dziennikarz!!! Od jakiegos czasu mozna spotkac sie z tym potworem jezykowym w mowie jakze hermetycznego i ekskluzywnego kregu inteligentow motoryzacyjnych ale teraz po prostu rece mi opadly. Chronmy nasz ojczysty jezyk przed inwazja tej prostackiej nowomowy.......
  ~analfabeta, 2010-04-16 13:45:20
 • avatar
  zgłoś
  Lepszy diesel V6 2.7 l , niż jakaś hybryda : 2.0 litra benzyna (np. z Focus-a ) plus silnik elektryczny ... Pozostaje tylko pytanie o cenę , czyli w kogo celują - jak w Cayman-a , czy Z4 , to raczej marne szanse . Musi być tańszy !
  ~AMiS Fan, 2010-04-13 17:35:03
 • avatar
  zgłoś
  Ford rozważa możliwość wprowadzenia do sprzedaży w europejskiej sieci dealerskiej modelu Mustang. Pod maskę mógłby trafić silnik diesla.
  auto motor i sport, 2010-04-13 10:42:43
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij