Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]
PODZIEL SIĘOCEŃ
3.0

Dobre wieści: Będzie nowa Mazda 3 MPS!

Hot hatche mają się dobrze. Choć jeszcze jako koncept, Mazda 3 MPS pod koniec roku dołączy do tego grona. Nie możemy się doczekać! 

fot. 3.bp.blogspot.com

Dokładna data prezentacji japońskiego hot hatcha nie jest niestety jeszcze znana. Mówi się, że koncepcyjna wersja Mazdy 3 MPS zostanie pokazana pod koniec bieżącego roku. Targi Motoryzacyjne we Frankfurcie byłyby więc idealną do tego sposobnością. Jako że pokazywanie auta w wersji koncepcyjnej, zanim to wejdzie do produkcji, jest powszechnie stosowaną praktyką, to finalnej jego wersji spodziewać możemy się w przyszłym roku. Styczniowe targi w Detroit, marcowa wystawa w Genewie czy w końcu kwietniowy salon samochodowy w Nowym Yorku są dobrymi wydarzeniami dla prezentacji nowej Mazdy 3 MPS.

Konstruktorzy nowego hot hatcha pozornie nie mają trudnego zadania. Już standardowa Mazda 3 świetnie wygląda i dobrze jeździ, stanowi więc wyborną bazę dla szybkiego i praktycznego „wariata”. Żeby sprostać wymaganiom klientów i nie zostać w tyle za rywalami, nowy MPS nie dostanie już starego 2,3-litrowego silnika, którym napędzane były dwie wcześniejsze MPS-ki. Pod maskę trafi 2,5-litrowa jednostka SkyActive z turbo. Żeby jednak wygenerowana moc 320 KM nie poszła w gwizdek, auto dostanie również napęd na cztery koła, by jak najefektywniej spożytkować całą tą moc.

Szybka „trójka” nie będzie miała jednak łatwego życia, gdyż jej konkurencja jest nadzwyczaj liczna i mocna. VW Golf GTI/R, Renault Megane RS, Opel Astra OPC, czy nadchodząca Honda Civic Type R i Focus RS to będą jej najwięksi rywale. 

Zobacz także:
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 78 900 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5, sedan-4
SPRAWDŹ OFERTY

Komentarze

 
 

Wypełnij to pole:

  • avatar
    zgłoś
    <p>Nie ma takich tradycji jak Golf GTI ani nie jest tak kultowa jak Focus RS. Następna generacja Mazdy 3 MPS pojawi się w przyszłym roku, a za kilka miesięcy zobaczymy zwiastujący ją koncept.&nbsp;</p><br /><br /><a href="/wydarzenia/Dobre-wiesci-Bedzie-nowa-Mazda-3-MPS,19597,1">Zobacz artykuł</a>
    auto motor i sport, 2015-04-27 14:25:09
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij