Dobre wieści: Będzie nowa Mazda 3 MPS!

Hot hatche mają się dobrze. Choć jeszcze jako koncept, Mazda 3 MPS pod koniec roku dołączy do tego grona. Nie możemy się doczekać! 

fot. 3.bp.blogspot.com
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 99 900 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5, sedan-4
SPRAWDŹ OFERTY

Dokładna data prezentacji japońskiego hot hatcha nie jest niestety jeszcze znana. Mówi się, że koncepcyjna wersja Mazdy 3 MPS zostanie pokazana pod koniec bieżącego roku. Targi Motoryzacyjne we Frankfurcie byłyby więc idealną do tego sposobnością. Jako że pokazywanie auta w wersji koncepcyjnej, zanim to wejdzie do produkcji, jest powszechnie stosowaną praktyką, to finalnej jego wersji spodziewać możemy się w przyszłym roku. Styczniowe targi w Detroit, marcowa wystawa w Genewie czy w końcu kwietniowy salon samochodowy w Nowym Yorku są dobrymi wydarzeniami dla prezentacji nowej Mazdy 3 MPS.

REKLAMA

Konstruktorzy nowego hot hatcha pozornie nie mają trudnego zadania. Już standardowa Mazda 3 świetnie wygląda i dobrze jeździ, stanowi więc wyborną bazę dla szybkiego i praktycznego „wariata”. Żeby sprostać wymaganiom klientów i nie zostać w tyle za rywalami, nowy MPS nie dostanie już starego 2,3-litrowego silnika, którym napędzane były dwie wcześniejsze MPS-ki. Pod maskę trafi 2,5-litrowa jednostka SkyActive z turbo. Żeby jednak wygenerowana moc 320 KM nie poszła w gwizdek, auto dostanie również napęd na cztery koła, by jak najefektywniej spożytkować całą tą moc.

Szybka „trójka” nie będzie miała jednak łatwego życia, gdyż jej konkurencja jest nadzwyczaj liczna i mocna. VW Golf GTI/R, Renault Megane RS, Opel Astra OPC, czy nadchodząca Honda Civic Type R i Focus RS to będą jej najwięksi rywale. 

Zobacz także:

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA