Dodatkowe 31 KM w 5 minut!

Alfa Romeo Mito Novitec
Alfa Romeo Mito Novitec

Do czasu oficjalnej premiery najmocniejszego modelu GTA, fanom Alfy musi wystarczyć 1,4-litrowy silnik turbo, seryjnie dysponujący mocą 155 koni mechanicznych. To dużo, jak na tak niewielkie autko, choć zapewne znajdą się tacy, którzy chcą więcej.

Z ofertą dla nich wystąpił właśnie Novitec. Dzięki nowemu oprogramowaniu, auto w ciągu pięciu minut - wystarczy bowiem wstawić nowy układ kontrolny silnika - zyskuje dodatkowe 31 koni mechanicznych mocy i 30 Nm maksymalnego momentu obrotowego.

To przekłada się oczywiście na osiągi. Novitec podaje tylko, że przyspieszenie od 0 do 100 km/h wynosi teraz 7,4 sekundy, co jest wynikiem o 0,7 sekundy lepszym niż fabryczny.

Ponadto, Novitec do Mito oferuje kompletny zestaw aerodynamiczny, sportowe, adaptacyjne zawieszenie (możliwość obniżenia od 35 do 65 mm) lub tylko sprężyny obniżające je o 40 mm oraz 18-calowe felgi aluminiowe w różnych wzorach.

Oczywiście, właściciele słabszych wersji Mito także poczują się usatysfakcjonowani ofertą Noviteca. Na przykład 1,6-litrowy turbodiesel o seryjnej mocy 120 koni mechanicznych, dzięki takiemu samemu zabiegowi, jak w silniku benzynowym, otrzymuje dodatkowe 24 konie mechaniczne i 50 Nm maksymalnego momentu obrotowego.

 

Zobacz także:
Zobacz również:
REKLAMA