Dodge Challenger - Mopar świętuje 80-lecie

Z okazji swoich 80 urodzin firma Mopar przygotowała limitowaną edycję Challengera. Auto można zamawiać tylko w dwóch zestawieniach kolorystycznych.

Dodge Challenger
Dodge Challenger w jubileuszowej wersji Mopar

Mopar przygotuje tylko 160 egzemplarzy limitowanego Challengera. Auta klienci mogą zamówić z nadwoziem w dwukolorowej tonacji: czarno-niebieskiej lub czarno-srebrnej. Co ciekawe niektóre z elementów nadwozia są lakierowane ręcznie. Z boku auta widnieje logo Mopar, które tworzy liczbę 392. To pojemność silnika wyrażona w calach sześciennych. Poza ekstra kolorystyką jubileuszowe auta mają zmieniony wlot powietrza na pokrywie silnika, czarne końcówki wydechów pochodzące z wersji SRT Hellcat oraz obręcze kół w rozmiarze 20-cali.

REKLAMA

W kabinie znaleźć można sportowe fotele, szarą tapicerkę oraz emblematy "Mopar 17" i tabliczki znamionowe z numerem limitowanego egzemplarza. Pod maską jedyna słuszna jednostka napędowa, czyli silnik HEMI 6.4 V8. Motor generuje moc 485 KM i 644 Nm maksymalnego momentu obrotowego.

Limitowana wersja to przedsmak, gdyż za kilka tygodni Dodge pokaże światu najmocniejszą wersję Challengera o nazwie Demon. Mówi się, że producent odchudził auto o 200 kg i wzmocnił do 800 KM. To tyle, ile będzie wynosiła moc odświeżonego Ferrari F12M. Oba auta to jednak dwa różne światy.

REKLAMA