Dodge Challenger SE za 20 000$!

Dodge Challenger SE
Dodge Challenger SE

Najsłabsza odmiana auta napędzana jest 3,5-litrowym silnikiem V6 o mocy 250 koni mechanicznych, współpracującym z automatyczną skrzynią biegów tylko o czterech przełożeniach.

W odróżnieniu od np. Forda Mustanga, Dodge posiada skomplikowane, niezależne zawieszenie tylnej osi, co ma przekładać się na jego świetne prowadzenie w zakrętach. Zaskakujące jest to, że Challenger na swoim pokładzie pomieści pięciu pasażerów.

Kolejne dwie wersje pod swoimi maskami posiadają już o wiele mocniejsze jednostki napędowe. Challenger R/T ma 5,7-litrowy silnik HEMI V8 o mocy 375 koni mechanicznych, a topowa odmiana - 6,1-litrowy, 425-konny motor, który do 60 mil na godzinę przenosi auto w czasie poniżej 5 sekund.

Na wyposażeniu Dodge'a znajdują się m.in. komplet poduszek powietrznych (przednie, boczne i kurtyny), elektroniczny system stabilizacji toru jazdy, czy kluczyk typu keyless go, który wystarczy mieć w kieszeni, by dostać się do auta.

I najważniejsze! 20 000 dolarów przy obecnym kursie amerykańskiej waluty daje kwotę około 45 000 złotych! Za tyle można kupić w Polsce na przykład niezłą wersję bardzo przyziemnego Renault Clio.

Ale Dodge Challenger SE daje na pewno o wiele więcej przyjemności z jazdy. Tyle tylko, że do ceny auta, chcąc je sprowadzić do Polski, trzeba jeszcze doliczyć m.in. akcyzę, VAT i koszty transportu. Wtedy wychodzi kwota o wiele wyższa. Niestety!

Źródło: Dodge

REKLAMA